מי אחראי על הפועלים בזמן עבודות בגובה?

1896218-min

עבודות בגובה מתבצעות על ידי חברות אשר הסמיכו את עובדיהם בקורסים המוכרים לבצע עבודות גלישה. לאחר שהם רכשו את כל הידע ועברו את המבחנים התיאורטיים והמעשיים, הם מקבלים רישיון לעסוק בגלישה ועליהם לחדש רישיון זה על פי התקנות.

 

אחריות על הפועלים בזמן עבודות בגובה 

העובדים קושרים את עצמם ברתמות ובחבלים. מנהל העבודה עובר אחד אחד ובודק כי כל הציוד מאובטח כראוי, אם החבלים אינם שחוקים ואם בוצע חיבור כיאות לנקודת העגינה. כל עובד חובש קסדה תקנית לאורך כל היום וכפפות במידת הצורך.

ללא אישורו של מנהל העבודה אשר מכיר את הציוד ומוסמך לבצע את הפיקוח והבקרה, לא מתחילים לעבוד וזאת כדי למנוע אסונות, האחריות היא עליו ושל הנהלת החברה. 

מעבר לכך, בין אם זה עבודות איטום בגבוה או עבודות מסוג אחר בגובה, כל השטח מתחת לבניין נסגר ומוצב בו שילוט כדי שאנשים לא ייכנסו אליו מחשש לנפילה של חפץ או חומר מסוים אשר עלול לפגוע בעוברים ובשבים.

 

אחריות מקיפה בעת ביצוע עבודות  סנפלינג 

לפני ביצוע עבודות סנפלינג יש לבקש לכך אישור ממשרד התעסוקה וכיבוי אש כדי להיערך למקרה של בעיות כלשהם. רק לאחר קבלת האישור אפשר לעבוד. 

כל קבלן אשר מעסיק עובדי סנפלינג מפעיל ביטוח אשר מכסה אותם לכל מקרה כולל חלילה מקרה של נפילה או מוות. בכל פעם שהקבלן עובד באתר מסוים, הוא מבקש מחברת הביטוח הרחבה של הפוליסה לאתר הספציפי וכך מתווסף שמו של האתר וכתובתו המדויקת.

 

ביקורת בפרויקט 

לאורכו של כל הפרויקט, אם הוא נמשך יום אחד או כמה ימי עבודה, מנהל עבודה נמצא כל הזמן בשטח ומוודא שהעובדים מאובטחים כל הזמן, שהחיבור לנקודת העגינה פעיל כיאות והוא מקפיד על כל נושא  בהתאם לצורך.

 

עבודות בסנפלינג במבנים גבוהים

המבנים הגבוהים אשר נראים בכל מקום בערים הגדולות, יוצר מצב בו רוב העבודות מבוצעות באמצעות סנפלינג. לכן כל החברות העוסקות בתחום זה נוקטות משנה זהירות, הן בוחנות בכל בוקר ולאורך כל היום את ההתנהלות של העובדים כדי שלא יקרו חלילה אסונות מגובה רב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם