קריירה בהייטק – האם אפשר לבנות קריירה בהייטק

קריירה בהייטק

עד לפני לא מעט שנים, אימהות בכלל ובפרט אימהות יהודיות חלמו שהילדים שלהם יהיו רופאים או עורכי דין. התפיסה היתה שמדובר במקצועות מכובדים, מקצועות שניתן לעבוד בהם עד הפנסיה ואפילו מעבר לכך, וכן מדובר במקצועות שאפשר להתפרנס מהם בצורה יפה.

שנות התשעים ובעיקר שנות האלפיים, שינו את הגישה מעט, והיום הרבה יותר אימהות היו שמחות אם הילדים שלהם היו פונים לקריירה בהייטק. הפריצה הגדולה של שוק זה בשנות התשעים ובעיקר בשנות האלפיים, פריצה שבאה לידי ביטוי הן בשכר, הן בתנאים והן באופציות שונות מבחינה מקצועית, הובילה לכך שיותר ויותר הורים מציעים לילדים שלהם לפנות למסלול זה. אנחנו יכולים לראות שבאמת הרבה מאוד צעירים וצעירות מעוניינים לייצר לעצמם קריירה בהייטק.

השאלה, האם אפשר באמת לבנות קריירה בהייטק ומה היתרונות שלה. בעיקרון התשובה היא כן. אפשר לבנות קריירה, שכן אנחנו יכולים למצוא לא מעט מוסדות לימוד שמציעים קורסי הייטק שקשורים לתחום, אפשר למצוא הרבה מאוד חברות ועסקים שמחפשים עובדים במקצועות ההייטק, וכמובן שהתנאים הם טובים לאורך זמן.

מה היתרונות של בניית קריירה בהייטק

כאמור, היתרון הראשון הוא, התנאים הם טובים. נכון שיש מקרים בהם צריך להשקיע הרבה מאוד שעות עבודה, אך זה לא שונה מתחום הרפואה או עריכת דין. מה עוד שזה קשור לשאלה, באיזה חלק בתחום ההייטק עובדים, אצל איזו חברה, מול אילו גורמים, איזה קורסי הייטק אונליין עשיתם ועוד.

יתרון שני, להבדיל בהרבה מאוד תחומים אחרים, תחום ההייטק הוא מאוד נייד, הוא מאוד מתפתח. מי שמעוניין לעבוד בענף זה, לא חייב לעשות זאת בארץ, הוא יכול להיות עצמאי או שכיר, הוא יכול לעבוד ממשרד או מהבית, יש אופציות שונות ומגוונות.

יתרון שלישי, יש הרבה מאוד תחומי מקצוע, תפקידים והרבה מאוד ביקוש לעובדים בענף זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם