המלצות לכספים אבודים שנמצאו

כספים אבודים

קיבלתם המלצה מחבר או בן משפחה לבצע בדיקה לאיתור כספים אבודים שאולי שייכים לכם? מעולה! זוהי המלצה אכן טובה ומשכילה, אפילו המדינה מעודדת אותנו לבצע חיפוש שכזה כדי לנסו לאתר כספים שונים שהם שייכים לנו כחוק. קיימים כלים שונים לבדיקה ואיתור כספים אבודים, אם באמצעות איתור עצמאי באופן מקוון או באמצעות חברות מקצועיות שעושות עבורנו את כל העבודה בתשלום סמלי. לאחר שאיתרתם את הכסף האבוד שמגיע לכם וודאי אתם מרגישים בעננים, סוף סוף תוכלו לדעת כיצד זוכי לוטו מרגישים לאחר זכייה בסכום כסף שלא ציפו לו.

חושבים לפני שמבזבזים

אז רגע לפני שאתם רצים לבזבז את הכסף האבוד ולקנות את הרכב שחלמתם עליו, חשבו ברצינות כיצד תוכלו להשתמש בסכום הכסף שעומד כעת לרשותכם. אלו מספר המלצות:

  • פתיחת חסכון – במידה ואינכם זקוקים לכסף באופן מידי כדי לכסות חובות קיימים, מומלץ לפתוח תכנית חסכון ולשמור שם את הכסף. כך תוכלו להבטיח לכם סכום כסף שיוכל לשמש אתכם בעתיד למקרה הצורך.
  • פירעון הלוואות – הלוואות הם חלק מחיינו, וגם מחיי הבנקים. אם איתרתם סכום כסף שעומד לזכותכם וקיימת לכם הלוואה חונקת בבנק, מומלץ מאוד להחזיר חלק מההלוואה באמצעות הכסף הזה. כך תוכלו להרוויח ריבית נמוכה יותר על ההלוואה הקיימת וכמובן במעט שקט נפשי.
  • איחוד קרנות פנסיה – במידה ומצאתם כספים אבודים בקרן פנסיה ישנה, מומלץ לאחר את הכספים האלו עם קרן פנסיה פעילה שקיימת ברשותכם. כך תוכלו להגדיל את סכום הפנסיה הנצברת לטובתכם ולהבטיח לעצמכם עתיד כלכלי מעט יותר טוב.
  • השקעות – מצאתם סכום כסף גדול ששייך לכם? ברכותינו. בדקו האם כדאי לכם להשקיע אותו באופן חכם בדברים שיכולים להכניס לכם סכום כסף כפול, כמו השקעות נדל"ן שמאוד רווחיות בשנים האחרונות.

משאירים את הכסף במקומו

המלצה נוספת לכסף אבוד שנמצא היא פשוט לא לגעת בו. להשאיר את סכום הכסף בקרן או חשבון בו הוא נמצא ופשוט לעקוב אחריו. במקרים בהם סכום הכסף האבוד נמצא כחלק מתוכנית חיסכון ששכחתם ממנה, העדיפו להשאיר את הכסף באותו המקום, כך שהוא ימשיך לצבור ריבית ולהגדיל את עצמו. זכרו שכעת באחריותכם לעקוב אחריו תמיד ולוודא שאתם מקבלים דיווחים ודוחות שוטפים בנוגע אליו, כך שלא יישכח שוב.

היכנסו לבלוג של מניב למאמרים בתחום הכספים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם