הגשת בקשה להחזר מס באופן עצמאי לעומת היעזרות בחברה להחזר מס

חברה להחזרי מס

הגשת דוח אישי יכולה להיעשות על ידי כל אדם, או לחילופין על ידי גורם מקצועי כמו חברה להחזרי מס המתמקצעת בתחום זה.

הכנת דוח אישי לשנת המס

הכנת דוח אישי נראית כפעולה פשוטה, אוספים את כל המסמכים הן של ההכנסות והן של ההוצאות, מבצעים תחשיב ומקבלים את הכספים בחזרה.

במציאות הישראלית הדברים אינם כה פשוטים ולכן ברור ללא כל ספק שעדיף להגיש את הדוח באמצעות חברה מקצועית שזה תחום עיסוקה.

הסיבה העיקרית לכך היא שקיימים הרבה מאד מצבים בחיים שבגינם מגיע ללקוחות תשלום מס מופחת. רוב השכירים אינם מודעים לכך ולכן אינם מטפלים בקבלת ההחזר המגיע להם.

חשבי השכר המפיקים את תלושי השכר אינם כוללים במקרים רבים נתונים מהותיים של העובדים מחוסר ידיעה או עקב אי הכנסת הנתונים הרלוונטיים לתוכנה. מס הכנסה קבע קריטריונים מסוימים לצורך קבלת נקודות זיכוי המגיעות לאימהות שיש להן ילדים עד גיל 18, לגברים גרושים המשלמים מזונות, להורה אשר יש לו בן נכה, לעובדים אשר מכסת ימי המילואים השנתית שלהם היא בהתאם לקביעה, סטודנטים שסיימו לימודים בשנים מסוימות, שכירים המשלמים מכספם הפרטי עבור שהייתם של הוריהם בבתי אבות סיעודיים ועוד.

החוקים אינם כה פשוטים ויש לדעת אותם על בורים כיוון שקיימים פרמטרים ייחודיים שקבע משרד האוצר לכל הטבה, כמו התשלום עבור הורה הנמצא במוסד סיעודי יהיה תקף רק אם ההכנסה הזוגית היא עד גובה מסוים ורק אם התשלום מתבצע מחשבון הבנק של הבן תוך מתן הוכחה בדפי הבנק החודשיים שלו, או מי שסיים לימודים רק בשנה ספציפית וכו'.

קריטריונים מיוחדים בדוח האישי

רוב הלקוחות אינם מודעים לחוקים יוצאי הדופן ולכן אם יגישו את הדוח האישי בעצמם הם לא ידרשו החזר עבור הנקודות הללו וכך הלקוח יפסיד חלק מהחזר המס המגיע לו. ברוב המקרים שלטונות המס לא יוסיפו בשומה כספים נוספים המגיעים ללקוח כיוון שהלקוח לא דרש אותם.

לכן מומלץ להגיש זאת באמצעות חברה להחזר מס.

קראו עוד על: החזרי מס הכנסה לשכירים

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם