רישום BDI – למי יש גישה אליו?

רישום BDI - למי יש גישה אליו?

כדי שיהיה ניתן לעקוב אחר פעולות האשראי של האזרחים, הוקם גוף שנקרא BDI, חברה זאת צוברת ואוספת את כלל המידע השימושי מהבנקים ומהלשכות השונות ומאפשרת גישה למידע החיוני במידת הצורך.

חברת BDI מאפשרת לכל המעוניין, לקבל מידע רגיש ומשמעותי לגבי שימוש באשראי של לקוח מסוים, הן בהווה והן בפעולות העבר, כך יכולים המעוניינים לקבוע אם ניתן לעבוד עם אותו לקוח או אם לסרב לבקשותיו.

בבנקים במיוחד, מידע זה משפיע ישירות על ההחלטה אם לספק לכם משכנתא או להכניס אתכם לרשימת המסורבים.

 

מי יכול לקבל את המידע?

ברמת העיקרון, המידע שנמצא בחברת BDI, פתוח לכל דורש בהתאם למצב.

המידע אינו רגיש במיוחד ואינו מכיל חומרים סודיים או אישיים מדי, המידע הינו אך ורק המידע שנרשם בשימוש בכרטיסי האשראי של כל אדם.

הדורשים העיקריים למידע החשוב הזה הינם הבנקים מצד אחד, שרוצים להכיר את לקוחותיהם בצורה היקפית בכדי לדעת האם ניתן לקיים לבצע עסקים עם אותו לקוח או לא.

מצד שני, חברות פיננסיים מקצועיות ידרשו את המידע שחיוני ומתאים ללקוחותיהם, בכדי להצליח לטפל במקרה שלהם ולמצוא את הפתרונות הטובים ביותר עבור הלקוח.

 

דרכי התמודדות עם הרישום

פנייה לחברת פיננסים מקצועית, שמתמחה בכל סוגי המשכנתאות כמו לדוגמה משכנתא במימון ישיר, הפוכה ועוד והיא זאת שתסייע לכם במציאת הפתרון הטוב ביותר.

בחברת פיננסים מקצועית, יעבדו לרוב מומחים יוצאי הבנקים השונים, שמכירים את החוקים והאפשרויות הרבות שהבנק יכול להעניק לכם. בעזרת הידע הרב שצברו במהלך השנים, יוכלו מומחים אלו לייעץ עבורכם מול הבנקים ולהגיע להסדר מסוים שיטיב עמכם ויציל אתכם מהקשיים אליהם נקלעתם.

 

האם זה רשום לנצח?

ניתן לנשום לרווחה, יחסית.

הרישום בחברת BDI מוגבל למקסימום של 7 שנים מרגע קבלת המידע במערכת של החברה.

רישומים שליליים לגבי לקוחות מוגבלים, מסורבי משכנתא או לקוחות בעלי התנהלות גרועה עם כרטיסי האשראי, יכולים להימחק כליל לאחר כ-5 שנים במקרים מסוימים ולאחר 7 שנים בכל מקרה.

כך, תוכלו לקבל משכנתא גם אם סירבו לכם בעבר, מומלץ מאוד להיעזר באנשי המקצוע המומחים בתהליך המורכב, כדי להבטיח הצלחה.

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם