איך יודעים שיש אבנים בכליות? 3 סממנים מוקדמים

איך יודעים שיש אבנים בכליות

להרבה אנשים יש אבנים בכליות אך הן יושבות בשקט ואינן מעוררות מהומות. אך יש מקרים אשר בהם האבן משיכה לנדוד אל מורד השופכן אל השלפוחית. או אז עלולות להיווצר בעיות שונות ותופעות לא נעימות אצל החולה. מתי אם כך או איך יודעים שיש אבנים בכליות?

הסימפטומים של אבנים בכליות

ישנם מספר סימפטומים אשר מעידים כי ישנם אבנים בכליות והן אלה שאחראיות למעשה לכאב ולתופעות אשר מהם סובל המטופל.

כאבים עוצמתיים וחדים

אחד הסימפטומים הכי שכיחים והכי בולטים אלו הם הכאבים. הכאב על פי רוב מתחיל בצורה פתאומית והוא מופיע מתחת לקשת הצלעות. מדובר בכאב דוקר וחריף.

הכאב הזה הוא בגלל האבן שחוסמת את מעבר השתן. הכאב יהיה באזור אשר בו התמקמה לה האבן. המטופל הופך במצב הזה לחסר מנוחה והוא זקוק למשככי כאבים על מנת להירגע.

בחילה והקאה 

תופעה נוספת העשויה ללוות את הבעיה של אבנים בכליות אלו הן בחילות והקאות. הכאב של החסימה של מעבר השתן משפיע על כל המערכת ויוצר את האפשק של בחילות והקאות. ככל שהאבן תרד עוד כלפי מטה עשוי הדבר לגרום להשתנה תכופה כמו גם לכאב שיקרין כלפי מטה.

צמרמורות וחום

ישנם מקרים אשר בהם מתפתח זיהום בדרכי השתן ואז גם עולה החום של החולה והוא חש רע מאוד. במקרים כאלה הדבר עשוי להיות סכנת חיים של ממש והחולה חייב להתפנות בהקדם האפשרי לצורך קבלת טיפול רפואי.

ישנם עוד כמה וכמה סימפטומים מוכרים יותר או פחות אשר מתקשרים ישירות אל התופעה של אבנים בכליות. חשוב להיות מודעים לכך ולפנות לצורך קבלת טיפול רפואי במקרה הצורך. כי אין סיבה לסבול כשיש פתרון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

דיו למדפסת HP

דיו למדפסת HP

מדפסות HP ידועות באיכות שלהן. הן מיוצרות באחת החברות הגדולות בייצור מדפסות ומכשירי חשמל ומתאימות לשימושים שונים הן למשרד והן לשימוש ביתי. כדי להנות ממדפסת

קרא עוד »
חיווי אשראי אדום

חיווי אשראי אדום

לרוב הישראלים שאי פעם לוו כסף או נרשמו לקבלת כרטיס אשראי, יהיה תיק אשראי באחת או יותר משלוש לשכות האשראי הגדולות בארץ. המידע בתיקים אלה,

קרא עוד »