היתרונות והחסרונות של חשבונות בנק משותפים בין בני זוג

מגיע שלב בזוגיות שנשאלת התהייה האם כדאי לשלב כוחות כשזה מגיע לחשבונות הבנק. מצד אחד זהו רעיון טוב המאחד בתוכו הכנסות והוצאות משותפות. מצב שני, זה רעיון פחות טוב אם אחד מבני הזוג הותיר רושם לא טוב על הבנק או מעורב בסוגייה משפטית כזו או אחרת שעלולה להרע למצב הכלכלי של שני בני הזוג.

 

אלו הם היתרונות והחסרונות של חשבונות בנק משותפים בין בני זוג

יתרונות:

  • ביטחון כלכלי

כמו שנאמר, אי אפשר לדעת. גם כאשר שניכם מכניסים כרגע משכורות אל חשבון הבנק, יכול לקרות מצב בו אחד מכם לא יעבוד. מצב כזה נפוץ בשנה האחרונה בעקבות הקורונה כך שחשבון משותף בין בני זוג במהלך תקופה כזו היא הביטחון הכלכלי עליו אנחנו מדברים בדיוק.

  • חשבון בעל שני משכורות

כשלחשבון בנק אחד נכנסות שתי משכורות, הדבר נראה לטובה בעיני הבנק ובעקבות זו הוא עשוי להציע לכם הצעות שלא הייתם מקבלים עם משכורת אחת בלבד. הכנסה גדולה של כסף לבנק מאפשרת לכם ליהנות מתנאי אשראי טובים יותר, תנאי הלוואה משתלמים יותר וכן הטבות נוספות.

 

חסרונות:

  • התחשבנויות מיותרות

זוגיות וכסף יכולים ליצור ויכוחים ומתחים מיותרים. הדבר נובע מחוסר בתקשורת והבנה של ההוצאות כנגד ההכנסות. כאשר הנושא לא מדובר ואין תיאום ציפיות בין שני בני הזוג, הדבר יכול להוביל לריבים מיותרים וכן התחשבנות מיותר על הוצאות.

  • רקע פיננסי שלילי

בנקים זוכרים הכל. גם את הטוב וגם את הרע. וכשלאחד משני בני הזוג קיים עבר שלילי אצל הבנק, הדבר יכול להוביל לתוצאות שליליות על חשבון הבנק המשותף, החדש שלכם. לכן חשוב לפני האיחוד לבדוק מה מצבכם הפיננסי ומצבו הפיננסי של בן הזוג.

 

לסיכום,

זוגות רבים מנהלים חשבון בנק משותף עבור משק הבית ועושים זאת בהצלחה רבה. העיקרון שעומד מאחורי זה הוא הדיון הקבוע, הפתוח והמאפשר בין שני בני הזוג.

 

פנו עוד היום לקבלת ייעוץ כלכלי – אלון בירן יועץ לכלכלת זוגות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מקבלים היתר בניה לבריכה?
קבלת היתר בנייה לבריכה בישראל, היא שלב חשוב בתהליך בניית בריכה בנכס שלכם. היתר בנייה מבטיח שהבריכה...
קרא עוד »
ינו 01, 2023
איך ללמד את הילדים על אחריות כלכלית?
אחריות כלכלית היא נושא חשוב מאוד שיש ללמד ילדים. עם זאת, לעתים קרובות היא מוזנחת בבתי הספר ואפילו...
קרא עוד »
ינו 19, 2023
דירות למכירה במעלות – איך למצוא את הדירה המתאימה לכם?
שוקלים לרכוש דירה בעיירה הציורית מעלות, ישראל? מעלות, השוכנת באזור הגליל, מציעה שילוב ייחודי של יופי...
קרא עוד »
אוג 08, 2023