היתרונות והחסרונות של חשבונות בנק משותפים בין בני זוג

מגיע שלב בזוגיות שנשאלת התהייה האם כדאי לשלב כוחות כשזה מגיע לחשבונות הבנק. מצד אחד זהו רעיון טוב המאחד בתוכו הכנסות והוצאות משותפות. מצב שני, זה רעיון פחות טוב אם אחד מבני הזוג הותיר רושם לא טוב על הבנק או מעורב בסוגייה משפטית כזו או אחרת שעלולה להרע למצב הכלכלי של שני בני הזוג.

 

אלו הם היתרונות והחסרונות של חשבונות בנק משותפים בין בני זוג

יתרונות:

  • ביטחון כלכלי

כמו שנאמר, אי אפשר לדעת. גם כאשר שניכם מכניסים כרגע משכורות אל חשבון הבנק, יכול לקרות מצב בו אחד מכם לא יעבוד. מצב כזה נפוץ בשנה האחרונה בעקבות הקורונה כך שחשבון משותף בין בני זוג במהלך תקופה כזו היא הביטחון הכלכלי עליו אנחנו מדברים בדיוק.

  • חשבון בעל שני משכורות

כשלחשבון בנק אחד נכנסות שתי משכורות, הדבר נראה לטובה בעיני הבנק ובעקבות זו הוא עשוי להציע לכם הצעות שלא הייתם מקבלים עם משכורת אחת בלבד. הכנסה גדולה של כסף לבנק מאפשרת לכם ליהנות מתנאי אשראי טובים יותר, תנאי הלוואה משתלמים יותר וכן הטבות נוספות.

 

חסרונות:

  • התחשבנויות מיותרות

זוגיות וכסף יכולים ליצור ויכוחים ומתחים מיותרים. הדבר נובע מחוסר בתקשורת והבנה של ההוצאות כנגד ההכנסות. כאשר הנושא לא מדובר ואין תיאום ציפיות בין שני בני הזוג, הדבר יכול להוביל לריבים מיותרים וכן התחשבנות מיותר על הוצאות.

  • רקע פיננסי שלילי

בנקים זוכרים הכל. גם את הטוב וגם את הרע. וכשלאחד משני בני הזוג קיים עבר שלילי אצל הבנק, הדבר יכול להוביל לתוצאות שליליות על חשבון הבנק המשותף, החדש שלכם. לכן חשוב לפני האיחוד לבדוק מה מצבכם הפיננסי ומצבו הפיננסי של בן הזוג.

 

לסיכום,

זוגות רבים מנהלים חשבון בנק משותף עבור משק הבית ועושים זאת בהצלחה רבה. העיקרון שעומד מאחורי זה הוא הדיון הקבוע, הפתוח והמאפשר בין שני בני הזוג.

 

פנו עוד היום לקבלת ייעוץ כלכלי – אלון בירן יועץ לכלכלת זוגות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לשון הרע
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תביעות לשון הרע, היות ומדובר על תופעה שהופכת לנפוצה ושכיחה למדי. לא מעט...
קרא עוד »
ינו 13, 2021
פעילות ODT לחברות: מאיפה אפשר לקחת רעיונות?
כל חברה צריכה להבין כי הדבר הכי חשוב אצלה הוא העובדים שלה. ככל שהעובדים יהיו יותר טובים כך החברה תפעל...
קרא עוד »
דצמ 17, 2018
כתיבת עבודות גמר – איך תקבלו ציון גבוה?
בכתיבת עבודת הגמר באוניברסיטה שהיא העבודה אולי המשמעותית ביותר בחייכם לפני יציאה לעבודה, וכמובן...
קרא עוד »
אוק 13, 2019