באיזה בנק אפשר לקחת משכנתא הפוכה ומה זה אומר?

1966575-min

כל הבנקים בישראל מציעים כיום משכנתאות. לעומת זאת, מרבית הבנקים לא נכנסו עדיין לתחום שפורח בחו"ל, שנקרא משכנתא הפוכה. לפני שנספר לכם מה בדיוק אומרת המשכנתא הייחודית הזאת ואם היא מתאימה לכם, נציין שבאתרי הבנקים השונים תמצאו את המידע הכי מעודכן לגבי איזה בנק מציע משכנתא הפוכה ואיזה בנק עדיין לא. 

משכנתא לגיל הזהב 

אם אתם זוג צעיר שרוצה לקנות בית, משכנתא הפוכה איננה בשבילכם. לעומת זאת, אם כבר קניתם בית, בדרך כלל מזמן, תוכלו להשתמש בפתרון הפיננסי הזה למטרות שנציין בהמשך. אך דבר נוסף הביאו בחשבון – זו פתרון רלוונטי רק לפנסיונרים. והרעיון הוא שמדובר בשיטה שהופכת את הבית שלכם להכנסה שוטפת. כן, הפוך ממשכנתא רגילה. 

לא אתם משלמים, הבנק משלם לכם 

כמו כל משכנתא רגילה, גם משכנתא הפוכה היא הלוואה שנושאת ריבית. למעשה, זו משכנתא קצת יותר יקרה ממשכנתא רגילה, מפני שהרעיון שעומד מאחוריה הוא אחר. כמו בכל משכנתא, הבית משועבד לבנק. אבל, במקום לשלם כל חודש לבנק, הבנק משלם כל חודש – לכם. זאת אומרת שבעצם נוצרת לכם הכנסה חודשית לתקופת זמן ממושכת. ובבוא היום, כאשר הילדים שלכם או הנכדים יהפכו ליורשים ויקבלו את הבית, הם יוכלו לעשות שני דברים. או למכור את הבית ולסגור את סכום ההלוואה שנוצל. או לסגור את המשכנתא ולהעביר את הבית על שמם. 

מדוע משכנתא הפוכה 

משכנתא הפוכה היא סוג של הלוואה לכל מטרה. כלומר, אתם יכולים לעשות בהכנסה החודשית הזאת כל מה שעולה בדעתכם. הבנק לא מטיל איזו מגבלה בעניין. לרוב, פנסיונרים משתמשים בכסף כדי לממן דיור מוגן מבלי למכור את הבית, אך גם ניתן להשתמש בכסף, לכל מטרה אחרת. מידע נוסף באתר https://creditguru.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם