האם בועת הנדל"ן קרובה לפיצוץ

האם בועת הנדל

נדמה כי הנושא של בועת הנדל"ן נעשה פחות בולט בשנים האחרונות עם אנשים שמנסים את מזלם עם ההגרלות השונות של דיור למשתכן או השלמה עם המצב הנוכחי שבו הם יהיה לעתיד הקרוב ככל הנראה ללא דירה משל עצמם. האם מנגד רואים כי פחות אנשים רוכשים דירה באופן כללי, או שבועת הנדל"ן אינה קרוב לפיצוץ עם יותר רכישות באזורי הפריפריה ויותר רכישות אשר נעשות רק בתור השקעה? הרבה מנסים לשער ולפרש את תחום הנדל"ן, אך ככל הנראה הבועה הזו נשארת יציבה ועדיין למרות כל התחזיות מעלה את המחירים ברחבי הארץ כולה.

עדיין ההשקעה הכי פופולארית

עם כל העליות של המחירים עבור כל סוג של מגרש וכל סוג של משרד ודירה באזור של המרכז, עדיין זה האזור שבו כל אחד יכול להיות בטוח כי הנכס שהוא רוכש יהיה כזה אשר יעלה את המחיר שלו כעבור שנה ואפילו רגע לאחר שהבנייה הסתיימה.

אנשים אשר רכשו נכס של מחסנים להשכרה באזור של המרכז לפני שש שנים בערך, העלו בממוצע את הערך של הנכס שלהם בחצי מיליון שקלים באזורים הכי פופולאריים למגורים עם עלייה מתמדת גם בעלות של ההשכרה. מה זה אומר בפועל? כי אדם אשר יש לו כמה מאות אלפי שקלים, יבחר להשקיע את הכסף הזה שלא בערוצי שוק ההון התנודתיים אלא במקום שבו הוא בטוח כי ההשקעה תביא לתשואה ריווחית אם על ידי השכרה ואם על ידי מכירה.

זירת הנדל"ן- גן עדן ליזמים

יש אנשים אשר עבורם משחק המונופול הוא דבר אשר בו הם משחקים בצורה ריאלית לגמרי בחיים שלהם, עם רכישה, השכרה ומכירה של נכסי נדל"ן כל פעם מחדש. אומנם צריכים להיות אנשים שמבינים בתחומי יזמות נדל"ן אשר יודעים להבין היכן המקום שהולך לחוות את הצמיחה הגדולה הבאה, ולהבין איזה אחוז של השקעה נכון עבור רכישה להשכרה ואיזה אחוז של השקעה כספית יהיה נכון עבור נכס למכירה, כמו גם נכסים ששווה להשקיע בהם לטווח ארוך עד אשר משהו יתרחש באותה רשות מקומית ואז הנכס יהיה הרבה יותר ריווחי למו"מ מול חברה גדולה למכירה.

מה בשורה התחתונה? אם רוצים להיות יזמים בתחום הזה חייבים להבין היטב את התחום, ומשם והלאה ליהנות מהשקעה בעלת תשואה גבוהה באדמה שתמיד תהיה בדרישה, והבועה בשלה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »