כתיבת עבודות גמר – איך תקבלו ציון גבוה?

כתיבת עבודות גמר

בכתיבת עבודת הגמר באוניברסיטה שהיא העבודה אולי המשמעותית ביותר בחייכם לפני יציאה לעבודה, וכמובן קבלת התואר האוניברסיטאי הנחשק, נרצה להביא את שיא כוחנו וכשרוננו אל תוך כתיבת עבודת הגמר ולהגיש את החומר והסוגיה בצורה שמוכיחה ומראה את כשרוננו לכן גם העבודה כולה חייבת להיות יצירתו העצמאית של הסטודנט

למה לא כדאי להיעזר באחרים בעת כתיבת עבודת הגמר?

אם נחשוב על מצב שבו הגשנו את עבודת הגמר שלנו בסוף הלימודים, והעבודות המוגשות אינם נעשו על ידינו או רק על ידינו, לא באמת נוכל לדעת על עצמנו אף פעם אם אנו מסוגלים לפתח חשיבה של בעל תואר בתחום אותו למדנו ולהשתלב בו כראוי.

כשמביאים למישהו אחר "לגעת" בעבודת הגמר שלנו ולהגיש אותה לאחר עריכה מגוונת של אנשים טובים שהם לא אנחנו, אולי נקבל את התואר הנכסף והנחשק אך יהיה לזה טעם לפגם שכן זו לא באמת עבודה אותה אנחנו עשינו ועליה אנחנו חשבנו. מהלך מיותר.

באיזה תחום הכי כדאי לבצע עבודת גמר?

כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות. לא סתם המשפט הזה מוכר לנו כל כך. לא כל סטודנט נמשך לסוגיה שאותה חברו ירצה לעשות. חשוב מאוד בעת כתיבת עבודת מחקר וגמר, שהסטודנט יאהב את החומר אותו הוא לומד ועליו הוא רוצה לעשות את עבודת הגמר שלו.

לסטודנטים שעבודת הגמר שלהם נעשתה מאהבת החומר הנלמד ולכידת כישוריהם סביבו, תהיה עבודה טובה יותר ומוערכת יותר שכן המחקר נעשה על ידי חשיבה והכלים עליהם חשב הסטודנט לצורך הגשת עבודתו כדי שזו תהיה הטובה ביותר אותה ירצה להגיש

איך צריך לכתוב את העבודה?

עבודת הגמר כמו העבודות הסמינריוניות צריכה להיכתב בשפתו של התלמיד, כלומר, שאין להעתיק לתוכה חלקים נרחבים ממקור כלשהו, בין אם פורסם אם לאו. מותר, ואף רצוי לצטט דברים שהובאו במקורות ראשוניים או במחקרים קודמים.

ציטוטים כאלה חייבים להיעשות במידה סבירה ורק כאשר הם נחוצים לצורך הדיון. לעתים רחוקות יש הצדקה לצטט יותר מפסקה בת כמה שורות ממקור קודם, ורק בסוגים מסוימים של עבודות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם