מתי הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו עשויה להביא למעצרכם

מתי הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו עשויה להביא למעצרכם

החוק במדינת ישראל ובכל מדינה אחרת ברחבי העולם חותר להשיג שליטה וסדר. למנוע מקרים של שחיתות ולהגן על התושבים מפני גורמים מזיקים. השוטרים הם אלו שמופקדים על ביצוע משימות שונות אשר חותרות לשלוט על הנעשה ולמנוע חיכוכים, הפרות סדר, אלימות במשפחה ובעיות אחרות. כדי שהשוטרים אכן יוכלו למלא את תפקידיהם כיאות, מגן עליהם החוק.

הפרעה לשוטר – עבירה חוקית

כאשר שוטר מגיע לבצע את תפקידו הוא עשוי לבצע פעולות שמכעיסות אנשים שונים. הללו לא היו רוצים שהוא יהיה נוכח בזירה, הם לא היו רוצים שהוא יבצע את הפעולות אותן הוא מבצע. והם אפילו מוכנים למנוע זאת ולעצור אותו. כיצד? הם עשויים למצוא דרכים שונות כדי להפריע לשוטר במילוי תפקידו. אבל חובה לשים לב ולדעת כי הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו זו עבירה על החוק. כלומר, אין לעשות פעולות אשר מפריעות לשוטר.

מעצר בגין הפרעה

על מנת להרתיע ולמנוע מקרים בהם גורמים שונים מפריעים לשוטרים במהלך מילוי תפקידו יש על כך עונש חוקי. המפריע ייענש במעצר למשך שבועיים לכל הפחות. ובהתאם לחומרת מעשיו ייקבע משך הזמן הראוי לו. יש מי שמרצה עונש של חמש שנות מעצר בגין הפרעה לשוטר. העונש אכן נועד להרתיע ולמנוע מאנשים להפריע לשוטרים במהלך ביצוע התפקידים שלהם. כן, גם מדובר על נערים קטינים כחוק, הם מבצעים פעולות שלא מוצאות חן בעיניהם או אפילו מפריעות ממש – ההפרעה לשוטר עלולה לעלות ביוקר של מעצר על עבירות קטינים.

עורך דין שיעזור לכם בסיטואציה זו

אם נתקלתם בשוטר ולא התנהגתם מולו כחוק, אם התנגדתם או הפרעתם הנכם מועמדים לדין. בדומה למקרים שונים בהם אנשים ניצבים בבית המשפט, חשוב מאוד כי הם יהיו מלווים בעורך דין מקצועי. עו"ד אשר יכיר היטב את הפרשיה, ידע מה עליו לעשות כדי להפחית ככל האפשר את העונש שיוטל על האדם אותו הוא מייצג. חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה אשר רכש ידע וכלים מקצועיים במהלך שנות העבודה שלו. עו"ד כזה אשר יש לו את היכולת להוביל את המיוצג אל הסוף הטוב שלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »