פרסמו עליכם דבר שקר, זה מה שאתם צריכים לעשות

1680286-min

בהתאם לסעיף אחד, ביטוי אשר קיים בו פוטנציאל אשר עשוי לבזות אדם בעיני החברה, להפוך אותו לנלעג או לשנוא יש בכך לשון הרע. בהתאם לסעיף שניים ביטוי אשר מייחס לאדם מעשה או התנהגות שעצם ייחוסם עשוי להשפיל את האדם יש בכך לשון הרע. בהתאם לסעיף שלוש ביטוי אשר התוכן שלו עשוי לפגוע בפרנסה של אדם, כולל פגיעה במשלח יד, במשרה, במקצוע או בעסק שלו יש בכך לשון הרע, בהתאם לסעיף ארבע בהיכלל ביטוי גזעני, כמו למשל העוסק במוגבלות או ביטוי מיני, יש בכך ביטוי של לשון הרע.

 

פרסמו עליכם דבר שקר, זה מה שאתם צריכים לעשות?

כאשר פרסמו עליכם דבר שקר, הנכם יכולים להגיש תביעה בפני בית המשפט בנושא ובטרם תגישו תביעה זאת, עליכם לבצע כמה מהלכים מקדימים, בשביל שתוכלו לעמוד בפני בית המשפט ולתבוע מבלי שיטען הצד השני כי הנכם מגישים תביעה שהינה לא בתום לב. עליכם לבצע הבחנה בין עורך דין אשר מתמחה בלשון הרע באינטרנט לבין עורך דין אשר אשר מתמחה בלשון הרע אבל אינו מתמחה בלשון הרע על גבי רשת האינטרנט, מכיוון שזהו נושא אשר עומד בפני עצמו.

קודם כל, עליכם לפנות בצורה של כתב אל בעלי האתר אשר בו יתפרסמו דר שקר עליכם, בדרישה ממנו להוריד את פרסום דבר השקר הזה. מומלץ מאוד כי תפנו אחיו על ידי מכתב מטעם עורך דין של לשון הרע באינטרנט, בכדי שהוא יעניק לכם ביאור משפטי התאם לנקבע בחוק למה הנכם מבקשים להוריד את הפרסום הזה וגם כדי שבעל האתר יבין שהנכם נוקטים בצעד זה בטרם יש בכוונתכם לתבוע אותו.

שנית כל, בבאם בעל האתר טרם הוריד מעל גביו את הפרסום השקרי עליכם, עליכם לפנות אל בית המשפט בדרישה כי יוציא צו לבעל האתר שיורה לו להוריד לאלתר את הפרסום אודותכם. במידה וינוע לכם מי אשר כתב את התוכן השקרי הזה, כי אז הנכם עשויים לדרוש מבית המשפט צו עשה אף ממנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם