מה בעצם עושה בודק שכר

בודק שכר

על פי החוק העוסק בהגברת האכיפה של דיני העבודה, אשר אלו מעניקים את ההגנה על העובדים, כי יהיה בודק שכר אשר תפקידו הוא לבדוק ולעקוב כי כל החישובים נעשים בצורה נכונה כאשר הכול נעשה בצורה חוקית על פי חוק.

מה תפקידו של בודק שוכרבודק השכר אמור להיות מעודכן בכל דיני העבודה בכל החוקים כולל צווי ההרחבה. עליו גם להתאים לסגנון של הלקוח.

למעשה קיימות שלוש ביקורות שחשוב לשים לב אליהם.

  1. במקרים אשר בהם ישנו חשד כי קיימת הפרה של הפרשת פנסיה. למעשה מקבל הביטוח הלאומי את כל הנתונים על כל העובדים ומעניק למעסיק את ההזדמנות לתקן כל הפרה אם לא הופרשו הכספים לפנסיה על פי חוק הפרשת הפנסיה. כאשר מעסיק מקבל מכתב כי ישנה ביקורת, יש לו חודש ימים מרווח של זמן אשר בו הוא יכול לתקן את ההפרה. בזמן הזה יכול המעסיק ליצור קשר עם בודק שכר ולהציג אישור מתאים.
  2. התראה מנהלית שמתקבלת בעקבות הפרה – כאשר נמצא כי ישנה הפרה כלשהי שולח משרד העבודה את הפקחים מטעמו על מנת לבדוק את תשלומי השכר שהעובדים קבלו. הוא בודק גם את דוחות הנוכחות ואת כל מה שישפוך אור על ההתנהלות במקום.
  3. עצום כספי – יש מקרים אשר בהם משרד העבודה אינו יכול להכיל את ההתראה המנהלית כשישנה הפרה חמורה כמו למשל העברת כספי פנסיה באיחור גדול של שלושה חודשים וכדומה, בכל מקרה כזה עשוי המעסיק לקבל את כוונת החיוב על פי ההפרה כאשר הוא יוכל להגיב על הדברים תוך 30 יום כאשר הוא יצרף אישור של בודק שכר.

יש אפשרות לבצע בדיקה תקופתית של בודק שכר כדי להיות ערוכים לכל ביקורת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך למצוא משרדים למכירה?

האוכלוסייה המקומית גדלה במהירות, הביקוש לנדל"ן מסחרי גם הוא גדל בהתאם. יותר ראשים צעירים, יותר יזמים, יותר עסקים. לכן, הדבר הכי חכם שתוכלו לעשות בתחום

קרא עוד »