מה חשוב להכיר לפני שפונים אל יועץ תמ"א 38? דגשים

מה חשוב להכיר לפני שפונים אל יועץ תמ

קיים רצון עז להצטרף למיזם של תמ"א 38, כדי לשפר באופן משמעותי את תנאי הדיור של כל אדם ושל בני משפחתו. אך הדרך אינה קלה ולכן יש לשים לב לכמה נקודות אקוטיות טרם החתימה על החוזה. בלינק זה ניתן למצוא מידע נוסף על כך.

דגשים בנושא תמ"א 38

כדי לבצע מיזם מסוג זה דרושה הסכמה של רוב דיירי הבניין. זוהי משימה לא פשוטה כיוון שבדרך כלל לכל אחד מהדיירים יהיו השגות כאלו ואחרות על התנהלותו של הפרויקט, מטרתו ונראותו.

באופן טבעי כל אדם מעוניין שהפרויקט יכלול נושאים אשר חשובים לו כמו לדוגמה הוספת מעלית, דבר שהוא חשוב מאד במיוחד עבור משפחות אשר גרות בקומות העליונות, לאחרים יהיה חשוב מאד שיהיה בדירה ממ"ד שהימצאותו בבית היא חשובה מאד לאור המציאות הביטחונית בישראל ואחרים יתעקשו על הוספת מרפסת. 

על השכנים להבין שעם כל הרצון הטוב אפשר יהיה לבצע שינויים והתאמות בהתאם לתוכניות הבסיסיות של המבנה ולאפשרויות להוספת שטחים על פי היתרי הבנייה ועל פי תוכניות לבניין עיר המקומיות.

הבנת ההתנהלות בתוכנית תמ"א 38 

הדיירים יקבלו הדרכה על  דרך ההתנהלות לאורכו של הפרויקט ואמורים להסכים לכך. אחת הנקודות החשובות ביותר היא הליווי המשפטי ולכן יש לבחור יועץ משפטי אשר עוסק בתחום זה והוא ילווה את הדיירים, יענה על כל שאלותיהם ויעניק להם ייעוץ מקצועי בנושא כדי שיהיו רגועים שההליך יתבצע בדרך חוקית ולא יוצרו בעיות שונות לאורך הפרויקט.

מעבר לכך יש לבחור יזם מוכר אשר ביצע כמה פרויקטים מסוג זה. בעל צוות עובדים מיומן ומקצועי אשר יבצעו את שלבי העבודה בהתאם לתוכניות החדשות, לכתבי הכמויות ובהתאם להנחיות הפיקוח באופן מושלם לרווחת הדיירים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם