פתיחת תיק עוסק פטור

עסק פטור מתייחס למבנה עסקי הפטור מתשלומי מס כמו מע״מ ככלל, מדובר בעסקים שהיקף עיסקן אינו עולה על 102,292 ₪ לשנה, רשאים להחזיק או ליצור הכנסה במסגרת פעילותם. זה כולל ארגונים פטורים ללא מטרות רווח, מוסדות דת ומוסדות חינוך יחד עם סוגים אחרים של גופים.

מי יכול לפתוח עסק פטור?

על מנת לבצע פתיחת עוסק פטור יש לעמוד בשני תנאים. ראשית, מחזור ההכנסות של העסק שלך לא יעלה על 102,292 ₪ לשנה (נכון לשנת 2022). שים לב שזהו סך ההכנסות מעסקאות ברוטו, לא רווח. שנית, אסור לך לעסוק במקצועות חופשיים כגון רופאים, עורכי דין או אדריכלים.

בעוד שעסקים פטורים הם אטרקטיביים בשל העובדה שהם אינם מחויבים במס על הכנסה, ייתכנו עלויות נוספות הקשורות ליצירת עסק פטור ואחזקתו. בהתאם לסוג הישות הנבחר, ייתכנו דמי רישום, דרישות שוטפות של ניירת, דמי רישוי והוצאות ניהול אחרות. אלה יכולים להצטבר במהירות ויש לקחת בחשבון בכל החלטה לנהל עסק פטור.

בקיצור, אם אתם מחפשים להפוך לעצמאים וההכנסות שלכם לא חורגות מהמגבלה שצוינה, פתיחת עסק פטור באמצעות רואה חשבון עשויה להיות אפשרות מעשית עבורכם שיכולה לעזור לחסוך במיסים. בסופו של דבר, חשוב לעשות את המחקר שלך ולשקול את היתרונות והחסרונות של החלטה כזו לפני שתצעדי.

כמו כן, חשוב לציין כי יתכן ועסק פטור אינו חייב במס הכנסה, אך עדיין נדרש לשלם מיסים אחרים כגון ביטוח לאומי וארנונה. לכן, חשוב לשקול את כל האפשרויות שלך בעת ההחלטה איזה סוג של מבנה עסקי מתאים לך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יזמות ביוון – מי אתם האנשים שמשקיעים ביוון
אתם מוצאים את עצמכם בנקודת מפנה בחיים? מחפשים את השקעת הנדל״ן הבאה שלכם ולא ברור לכם באיזו אופציה...
קרא עוד »
אפר 09, 2022
ארוחת שף בבית – כי רק הדלק יעלה יותר
בעבר הרחוק אירועים פרטיים והזמנת בעלי מקצוע יוקרתיים אלינו הביתה, נחשבו לבילויים של עשירים. כאלה שרק...
קרא עוד »
ינו 31, 2022
קורות חיים למנהלים – צריך לדעת לכתוב אותם
כאשר ניגשים אל כתיבת קורות חיים למנהלים צריך לוודא כי מציינים את הנקודות החשובות ביותר בראש, מסדרים...
קרא עוד »
יונ 07, 2021