איתור כספים דרך משרד האוצר

איתור כספים

כסף הוא האמצעי החשוב ביותר שקיים ואנו פועלים נמרצות על ממנת לשמור עליו, לחסוך אותו ולהשתמש בו באופן אחראי כך שהוא ישרת אותנו לאורך שנים ארוכות. ככל שמדובר על חשבון הבנק שלנו, נדע פחות או יותר מה מתרחש בו, נגיע לסנף הבנק אחת לכמה זמן וגם נתעדכן באפליקציות שונות. עם זאת לפעמים מגיע לנו כסף ואיננו יודעים זאת. איתור כספים אבודים הוא הפעולה הנחוצה לנו במקרה זה.

משרד האוצר הרים את הככפה

ישנם מקרים שבהם כסף מופקד לטובתנו במקומות שונות כמו למשל חברות ביטוח שונות, קרנות פנסיה ועוד. לעיתים נהיה זכאים לסכומי כסף גדולים מבלי שנדע על כך והסיבות לכך הן שונות. החל מהעובדה שחברות רבות לא יטרחו לספר לכם שקיים סכום כסף לטובתכם וכלה בטעויות הקלדה הטכניות לחלוטין שינציחו את הטעות לאורך תקופה ארוכה (עד שהיא תתגלה).

משרד האוצר עוזר באיתור הכסף

משרד האוצר עוזר לאתר את הכספים שלכם. תדעו שישנם גופים שונים אשר באמצעותם חסכתם כסף במרוצת השנים אך לא תמיד תוכלו לעקוב אחר הנעשה. גופים אלו ימשיכו להחזיק בכסף מבלי ליידע אתכם באופן אקטיבי על הימצאותו:

  • חסכון פנסיוני לא פעיל – אם בעברכם הפקדתם כסף בתור שכירים או עצמאים בביטוחי חיים, קרן פנסיה, קופת גמל ועוד יתכן שישנו סכום כסף שמחכה לכם במקומות הללו.
  • חשבונות בנק – אנשים פותחים במהלך השנים חשבונות בנק למטרות שונות. לא תמיד נזכור או נהיה מודעים לחשבון זה או אחר שנותר פעיל או אפילו נסגר. לפעמים ימצאו חסכונות שונים ש"נשכחו" וממתינים לכם שם. כל חשבון שלא התקבלה בו הוראה במשך 10 חודשים עשוי להפוך ללא פעיל וכדאי לבצע בדיקה.
  • ביטוחים – שוק הביטוחים הוא עצום ורכישת ביטוח היא משימה שמתבצעת כלאחר יד במקרים שונים. פוליסה שאיה בתוקף או ביטוח פנסיוני וגם ביטוחים לטווח קצר עשויים להניב כסף ששוכב שם ומחכה.

ירושות עלומות

קרוב משפחה שהלך לעולמו עשוי להשאיר אחריו כסף, חשבונות או ביטוחים שונים שהיו על שמו. על מנת לאתר את כל הכספים הללו מומלץ לפנות אל חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום של איתור כספים. חברות מסוג זה מצוידות בכל האמצעים על מנת להגיע אל הכסף האבוד שלכם במהירות ומבלי להיכנס להוצאות גבוהות מידי. בתוך זמן קצר תקבלו דוח מפורט שיציג את כלל הנתונים הרלוונטיים באופן מסודר.

לפרטים נוספים https://www.moneyv.co.il/itur-mof-gov-il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה יותר משתלם הדפסת צ'קים בבית דפוס או בבנק?
שירות הדפסת צ'קים בבית דפוס יהיה הרבה יותר מומלץ ביחס להדפסה אצל הבנק מכיוון שכך תוכלו לבקש שידפיסו...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
עורך דין ביטוח לאומי – איך הוא יכול לעזור לכם?
המוסד לביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי חשוב, שתפקידו לגבות כסף מאזרחי מדינת ישראל, במסגרת המיסים הקבועים...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
עבודה בעגלות
זוכרים שכבר שנים מוצעות לנו עבודות בעגלות בחו"ל? אז אם בעבר חשבנו שנוכל להרוויח הרבה יותר בעבודות...
קרא עוד »
ינו 23, 2022