מה חשוב לדעת על הסכם ממון

הסכם ממון

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר זוגות שבוחרים לעשות הסכם ממון. מדובר למעשה על חוזה שנחתם בין בני הזוג, שכל מטרתו היא להסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של גירושין. חשוב כמובן לחתום על ההסכם לפני החתונה, כאשר הקשר בין בני הזוג נמצא במקום טוב. בתקווה, בני הזוג לעולם לא יצטרכו לעשות שימוש בהסכם הממון שלהם. אבל היות וסטטיסטיקת הגירושין בארץ רק הולכת ועולה, מומלץ לכל אחד להגן על עצמו ועל הרכוש שלו, במידה והקשר הזוגי מגיע לסיומו. מדובר על הסכם ספציפי הנוגע לבני הזוג, כולל רמת ההכנסה שלהם, חסכונות, הסתלקות מירושה, נכסים, אופי העבודה שלהם ועוד. ההסכם עוסק בשני נושאים עיקריים – כמות הנכסים והרכוש של כל אחד מבני הזוג בטרם מיסוד הקשר, וכמות וסוג הנכסים שייצברו במהלך החיים המשותפים.

הסכם ממון – מספר נקודות שכל זוג חייב לקחת בחשבון

קודם כל, חשוב להבין מה קורה במידה שבני הזוג בחרו להיפרד ולא טרחו לחתום על הסכם ממון. במקרה כזה, הרכוש של בני הזוג יתחלק בהתאם לחוק יחסי ממון. כלומר, הרכוש יתחלק בצורה שווה בין בני הזוג, ללא שום התייחסות לכמות ההשקעה שכל אחד מבני הזוג השקיע לצורך צבירת הנכס, רמת ההכנסה שלו וכדומה. כלומר, ללא הסכם ממון תקף, יתכן מצב שבו אחד מבני הזוג יקבל מחצית מהרכוש של בן הזוג השני, למרות שהוא לא עבד ולא עשה שום מאמץ לצורך צבירת הנכסים האלו. מצב זה לא תמיד נראה הוגן, דבר שמביא לפתחו של בית המשפט לא מעט זוגות שמעוניינים לערער על החלוקה הבעייתית הזאת. על מנת להימנע מעוגמת הנפש המיותרת, מומלץ מראש לחתום על הסכם ממון ולחסוך לעצמכם לא מעט צרות עתידיות.

לסיכום, הסכם ממון נחשב בשנים האחרונות להסכם שכל זוג חייב לחתום עליו, כדי לאפשר לכל אחד מהם לשמור על רכושו במקרה של פרידה. חשוב להבין כי אין מדובר על הסכם שהורס את הרומנטיקה ומנבא את סיום הקשר, אלא על הסכם שיכול לחסוך לבני הזוג לא מעט כסף, זמן ואנרגיה במקרה של גירושין.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג לחתונה

קייטרינג הוא חלק מהותי בכל חתונה. זו יכולה להיות משימה קשה למצוא את ספק שירותי הקייטרינג המתאים. קייטרינג לחתונה הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל

קרא עוד »

מחשבון משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אחד מסוגי הלוואות הדירה הפופולאריים ביותר. הן אחת הדרכים היעילות ביותר לעזור לאנשים לחסוך כסף בתשלומי המשכנתא שלהם ולשלם פחות ריבית. משכנתא

קרא עוד »