טיפים לחישוב משכנתא

חישוב משכנתא

טרם פונים אל הבנק או חברת הביטוח למטרת קבלת הלוואת משכנתא חשוב לבצע חישוב של המשכנתא בכדי לדעת אילו תשלומים וריביות יהיה עליכם לשלם מדי חודש לאורך שנים רבות. במאמר זה נספק לכם טיפים אשר יעזרו לכם בכל הקשור אל חישוב משכנתא!

אפשרויות חישוב משכנתא 

  • מחשבון משכנתא יאפשר לכם הערכה – המחשבון מאפשר הערכה של סכום המשכנתא החודשי אותו עתידים לשלם תוך פרק זמן מסוים. באמצעות המחשבון ניתן לבדוק אפשרויות שונות להחזר על פי סכום ההלוואה, הריבית ותקופת ההחזר. בהתאם לכל אלו, ניתן יהיה להחליט מהו סכום ההחזר המתאים מדי חודש. חשוב לדעת שכאן לא מדובר על תמהיל משכנתא אלא על הערכה ראשונית מהירה של החזר חודשי.
  • משתמשים בטבלת החזרים – אפשרות נוספת היא חישוב מהיר וקל של סכום החזר המשכנתא החודשי באמצעות טבלת החזרי משכנתא.
  • לא מוותרים על תמהיל משכנתא – כיום יש אפשרות של חישוב משכנתא גם באמצעות מחשבון תמהיל משכנתא. למרות זאת, גם כאן חשוב להבין שמדובר על הערכה עליה לא ניתן להתבסס בעת חישוב משכנתא ולכן הצעד הנכון ביותר יהיה לפנות אל יועץ משכנתא למטרת בניית תמהיל משכנתא על בסיס חישוב מדויק של הפרמטרים המאפיינים את הלקוח.

חשוב לדעת

  • פעולת חישוב משכנתא הכרחית – שכן, חישוב משכנתא יצמצם את הסיכון שמא לא תעמדו בהתחייבות לגבי ההחזרים החודשיים.
  • תמיד יש לכלול את הפרמטרים הבאים – פרמטרים חשובים בעת חישוב הם גובה סכום הלוואת המשכנתא בה מעוניינים, תקופת המשכנתא וריבית המשכנתא.
  • בחרו שיטת חישוב משכנתא המתאימה לכם – ניתן לבצע חישוב על פי בסיס גובה המשכנתא או על בסיס תקופת החזר המשכנתא.
  • שפיצר או קרן שווה – חשוב להגיע להחלטה באם אתם מעוניינים בהחזר ההלוואה בהתאם ללוח שפיצר, דבר אשר יאפשר לכם החזר חודשי קבוע או באמצעות שיטת הקרן השווה, לפיה הריבית יכולה להשתנות לאורך כל תקופת ההחזר.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://www.maslulim.co.il!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם