דירות להשקעה במנצ'סטר – למה דווקא מנצ'סטר?

דירות להשקעה במנצ'סטר

מי שעוקב אחר אירועי הברקזיט, חדשות הנדל"ן והעולם בכלל, יודע כי דירות להשקעה במנצ'סטר הן הדבר החם שכולם מדברים עליו. מדוע? יש לכך כמה סיבות שונות, בהן סיבות פוליטיות, חברתיות, גיאוגרפיות וכן, כמו בהרבה פעמים גם בזכות כמה צירופי מקרים נדירים. אז מה כל כך מיוחד באזור הזה, ומדוע כדאי גם לכם לשקול לרכוש דירות להשקעה במנצ'סטר? לפניכם מדריך מקוצר למתחילים.

למה אנגליה?

נתחיל מהאירועים הפוליטיים שכולם מדברים עליהם בשנים האחרונות – הבקרזיט כמובן. בעוד שקשה להבין האם ומתי הוא בדיוק יתרחש אין ספק כי הוא כבר שלח את אותותיו מבחינה כלכלית לרחבי העולם, שכן ערכו של הפאונד עומד על שפל חסר תקדים. מעבר לכך, המס על דירות באנגליה עומד נכון להיום על 18% בלבד, הנמוך ביותר בפורום מדינות ה- 20G. שתי הסיבות הללו יחד הן שילוב מספיק למשיכת תשומת הלב של מאות אלפי משקיעים מרחבי העולם באנגליה, ואין כל סיבה שהוא לא יעניין גם את המתעניינים הישראלים בשוק הנדל"ן העולמי.

העיר המתפתחת ביותר באנגליה כיום

וכעת למתחולל בתוך אנגליה עצמה: נתונים סטטיסטיים מעידים באופן מובהק כי מחירי הדיור והמחיה בעיר מנצ'סטר הם הנמוכים ביותר באנגליה, ואולם עם זאת ניכרת מגמה ניכרת של עליית מחירי הדיור, בתשואה נאה וגבוהה ביחס לערים אחרות בממלכה המאוחדת. במנצ'סטר והפרברים הסובבים אותה מתגוררים כשלושה מיליון איש, והיא ממוקמת במרכז התוכנית הלאומית לפיתוח הצפון באנגליה, בה מושקעים מאות מיליוני פאונד במגוון תחומים. כך למעשה, מכל מבחינה שהיא, זוהי העיר המתפתחת ביותר באנגליה, ובשיעור ניכר לעומת כל הערים האחרות.

האם ההזדמנות הזו כדאית?

גם מבחינה היסטורית ולא רק מההיבט הכלכלי, מדובר בצירוף מקרים חסר תקדים באנגליה, וודאי על רקע הדיונים על הברקזיט. כך, דירות להשקעה במנצ'סטר הן אולי ההשקעה הבטוחה ובעלת הסבירות הגבוהה ביותר לקבלת תשואות מניבות, כפי שכבר כיום מעידים נתוני הנדל"ן העדכניים מהממלכה בכלל ומהעיר מנצ'סטר בפרט.

קראו עוד על: נדל"ן להשקעה בצפון אנגליה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם