דוגמאות לפעילות ODT שמתאימה לכל גיל

דוגמאות לפעילות ODT שמתאימה לכל גיל

ODT אלה הם ראשי תיבות של Out Door Training, ומהי בדיוק המטרה? מדובר כאן על פעילויות הנעשות מחוץ למקום העבודה, מוצעות לעובדים סדנאות ועוד שלל אטרקציות אחרות. כאן נכתוב על דוגמאות לפעילות ODT שמתאימה לכל גיל.

מהי מטרת הפעילות?

פעילות ODT הומצאה ע"י  אנשי מקצוע הרלוונטיים לתחום, כמו פסיכולוגים או יועצי ארגונים, וזאת עוד לקראת סוף המאה ה- 20. כך בדיוק ניתן לאמן צוותים, למשל עובדים, באמצעים שאינם שגרתיים ובנוסף אינם מוכרים לכולם.

בזמן שמתבצעת הפעילות, יש להתייחס לכמה פרמטרים כגון מה קורה לתקשורת בין אנשים במצבי סטרס?  ובנוסף עובדים על עמידה בלוחות זמנים, תיאום, מהי מנהיגות ומהי אחריות. את כלל הפעילויות מנחים אך ורק אנשי מקצוע שסיימו תואר שני, משכילים ובעלי הסמכה להנחיית קבוצות.

מהו ייחודה של שיטת ה ODT?

באמצעות הפעילויות, כל מי שלוקח חלק בהן, לומד יותר על ערכים, כיצד מתמודדים עם מצבים שונים, כאשר הכל נעשה גם באמצעות הומור, והאווירה היא נהדרת. בנוסף הפעילות גם יכולה להעלות את המוטיבציה, באמצעותה ניתן לגבש בין צוותים שונים, ואחת המטרות היותר חשובות היא שהעובדים יכירו אחד את השני, יגובשו, ויש לציין כי לא מעט פעילויות ODT, מיועדות גם לילדים.

דוגמאות לפעילות ODT שמתאימה לכל גיל

קיימות פעילויות ODT לילדים, משחקי ענק, פעילות ODT לארגונים וחברות, פעילות ODT לבני נוער, סדנת חשיבה מחוץ לקופסא, פעילות הכנה לצה"ל, פעילות ODT למשפחות, משחקי ODT גדולים לבתי ספר, פעילות ODT למנהלי בתי ספר או מורים, ולבסוף נוכל גם להזכיר את פעילות הכל הולך.

חוויה מיוחדת במינה

פעילויות ODT, הן חוויה בפני עצמה, מתאימות הן לילדים, בני נוער ומבוגרים, באמצעותן ניתן לספוג ערכים, לגבש בין קבוצות ולייצר חשיבה ואווירה חיובית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם