ספרי ילדים – דגשים לכתיבת ספר ילדים

1900362-min

באופן מפליא, לילדים יש את היכולת להנות מספרות איכותית, רק אם יחשפו אליה. דווקא בגלל היכולת לדמיין ללא גבולות, ילדים מצליחים ליצור לעצמם עולם שלם סביב כל סיפור שהם קוראים, כך שהם קהל מאוד מיוחדת בתחום הספרות. יחד עם זאת, יצירות לילדים הן יצירות אותן חשוב להתאים במדויק לקהלי היעד השונים ולנושאי השיחה המרכזיים.

 

הדרך לליבו של ילד – עוברת בספר מרגש

אם החלטתם שאת הספר הבא אותו אתם רוצים להוציא לאור, תקדישו לקהל הקוראים הצעיר, אתם רוצים להכיר את דרישות הקהל כדי להתאים את סגנון הכתיבה. בעת כתיבת ספר ילדים מומלץ:

  • לחשוב על תוכן מעניין, חינוכי ונגיש. כשמדובר על ילדים, שם המשחק הוא משלב לשוני. בחירת מילים ברורה, היא הדרך אל ליבו של הילד. ולכן בחרו לכתוב בשפה קלה ופשוטה, אך לא פשוטה מידי.
  • גם אם אתם רוצים לדבר על נושאים מאתגרם וקשים כמו מחלה, ניתן להציג את המידע בצורה רכה וחומלת לטובת הילדים.
  • שלבו משחקי לשון, כדי ליצור עניין בכל פעם שהילד קורא את הספר. שימוש בחרוזים, ביטויים ורמיזות, בהחלט משדרג את חווית הקריאה.
  • השקיעו מחשבה ביצירת איורים נלווים. הם יכולים לפשט גם את הנושאים המורכבים ביותר ולהשתלב בצורה מושלמת עם המילים שלכם, כדי להעביר את המסר המרכזי של הסיפור.

ספר שנשאר בזיכרון לשנים רבות

הזיכרון של ילדים, הוא כלי חזק מאוד. ספר שמרגש ומפתיע את הילדים, יכול ללוות אותם לעוד שנים ארוכות ולהפוך לחלק מהותי מזיכרונות הילדות שלהם. ולכן, כל הפקה של ספר ילדים, היא הפקה שבה מושקעים משאבים רבים בתהליך העריכה והסגנון, שם ניתן אפילו להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם