פסילה מנהלית: מהי ומה ניתן לעשות?

השימוש בפסילה מנהלית הוא כלי חשוב במקצוע עריכת הדין. ניתן להשתמש בו כדי לסייע ללקוח או לעורך דין העומדים בפני הליך משמעתי.

פסילה מנהלית היא מונח משפטי שמשמעותו העובדה שאדם נמצא אשם בעבירה פלילית. ברוב המדינות משתמשים במונח זה ביחס להליכי בית המשפט.

מה כדאי עוד לדעת בנושא?

בתי המשפט מתמודדים לא פעם עם הבעיה כיצד לנהוג באנשים שביצעו עבירות פליליות. בתי המשפט לא רוצים להחזיר אותם למקומם והם גם לא רוצים לגרום להם לרצות עונשי מאסר.

כאן נכנסת לתמונה פסילה מנהלית. בית המשפט יכול להוציא פסילה מנהלית נגד מי שביצע עבירה פלילית ולאחר מכן להחזירו למקומו לאחר ריצוי עונשו או לאחר תום תקופת המבחן.

התמונה הבאה ממחישה כיצד בית משפט יכול להוציא פסילה מנהלית נגד מי שביצע עבירה פלילית ולאחר מכן

בואו נסביר נכון יותר את המונח

המונח "פסילה מנהלית" משמש לתיאור מצבים בהם עובד אינו רשאי לעבוד בחברה לפרק זמן מסוים. זה יכול לקרות כשהם מפוטרים, או כשהם עוזבים את החברה, או אפילו כשהם פורשים. עד כה לא הייתה הגדרה רשמית למונח זה. עם זאת, מספר מילונים משפטיים מגדירים זאת כ:

המונח "פסילה מנהלית" שימש לראשונה בשנת 1979 על ידי משרד ארצות הברית לתוכניות פיצויים לעובדים (OWCP) כחלק מהתהליך הרגולטורי שלו לתביעות פיצויים של עובדים הקשורים לפציעות שנבעו מסיכונים תעסוקתיים כגון תנאי עבודה לא בטוחים.

לסיכום:

מטרת הפסילה המנהלית היא לוודא שהלקוח לא עומד בפני בעיות משפטיות נוספות הנובעות מחובותיו המקצועיים של הלקוח. פסילה מנהלית היא כלי שניתן להשתמש בו ללא קשר לשאלה אם הוא אושר בחוק או בצו בית משפט. לקוח עלול להיפסל בשל הפרת כלל המשפט המנהלי אם: ההפרה גרמה, או יכלה לגרום, באופן סביר, לפגיעה באדם אחר;

>למידע נוסף אודות פסילה מנהלית בקרו באתר של עורך דין תעבורה אלי אנושי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »