מסחר בביטקווין – 5 דגשים שכדאי להכיר

מסחר בביטקווין

המסחר בביטקווין תופס תאוצה בגלל סיבות שונות שחלקן קשורות ביחסי הציבור שלו, בעובדה שהוא מבוקש ועוד. יחד עם זאת, עדיין מדובר בתחום שהינו חדש, יחסית, ואין עליו פיקוח ממשלתי או מוסדי. הפיקוח נעשה על ידי רשת כורים מסודרת שמפקחת על תהליכי המכירה, מונעת זיופים ורמאות, מונעת היעלמות כספים בעת ביצוע העסקאות ורושמת אותן. פעילות אחרת נוספת היא בפיקוח על כריית ביטקווין נוספים ומתן תגמול לכורים המצליחים בכך. לכן, כל המבקש לסחר במטבע הנ"ל חייב לקרוא על ההדגשים הבאים.

  1. קביעת אסטרטגיית מסחר – יש לקבוע, בין היתר, האם הרכישה היא לטווח קצר או ארוך. הדבר אומר ללמוד, בין היתר, על התנהגות המטבע, אם כי, לא תמיד ניתן להסיק מסקנות לגביה.
  2. להימנע ממבחר בתקופות תנודתיות – יש חשש בימים כאלו לאובדן כספים רב.
  3. הגדרת טווח הפסד – כלומר: לקבוע שער מכירה אשר ימנע הפסדים. במקרים כאלו המכירה תיעשה אוטומטית. צריך לציין כי ניתן לבטל הוראה כזאת כל עוד היא לא בוצעה.
  4. ביצוע עסקאות עם גופים ואנשים מהימנים – ניתן לסחור במספר דרכים טובות ובטוחות. הדרך הראשונה היא מול אנשים פרטיים המחזיקים מטבעות כאלו. דרך אחרת הינה מול סוחרים הפועלים בבורסת הביטקווין, דרך שלישית היא על ידי רכישה בכספומטים ייעודיים לכך. נוספת היא באמצעות אתרים המתמחים בתחום ועוד. במקרים מסוימים הדבר כרוך בתשלום עמלות. מצד אחד הדבר מוסיף לעלויות אבל אז העסקה הינה בטוחה.
  5. שימוש באמצעים טכנולוגיים מתאימים – כדאי להשתמש באמצעי תשלום בטוחים כמו מזומן וכרטיסי אשראי כולל פייפאל למשל, יש להחזיק ארנק אלקטרוני ולהצטייד בסיסמא חזקה וכדומה.

מומלץ לקבל מידע ושירות מחברה בעלת מוניטין בתחום כמו ביטס אוף גולד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם