ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא: האם טיפול פסיכולוגי יעיל להרטבת לילה בקרב ילדים?

ד

התופעה של הרטבת לילה היא תופעה אשר קיימת בקרב אחוזים גבוהים מאוד בקרב ילדים צעירים מסביר ד"ר קובי שגיא. גם אחרי שהם כבר נגמלו מהרטבה ביום, הם עדיין ממשיכים להרטיב בלילה. גרוע מכך. יש ילדים רבים שכבר כן הצליחו להיגמל מהרטבת לילה אך פתאום הם חוזרים שוב להרטיב.

הבעיה היא לא פעם מייאשת, מביכה וגורמת לתחושות מאוד קשות הן בקרב ההורים והן בקרב הילדים. שלא לדבר על כך שהילדים הללו מוצאים את עצמם נמנעים מלצאת להתארח כאשר האירוח כולל גם לינה מחוץ לבית.

מה עושים עם הרטבת הלילה?

אז ברור שצריך לפתור את הבעיה ולמצוא את הדרך להקל על הילד. אך כאן חשוב לדעת כי עד גיל חמש אין צורך בטיפול של ממש, מוסיף ד"ר טל שגיא.

רוב רובם של הילדים כבר יצליחו להתגבר על הבעיה בכוחות עצמם כאשר הגוף יהפוך להיות בשל יותר והוא יהיה מסוגל להתגבר על התופעה של הרטבת הלילה.

אך עבור אלו שלא ממש מסוגלים לשלוט על הסוגרים גם לאחר שהם גדלים, ישנם כמה וכמה דרכים בהם ניתן לסייע להם.

ד"ר קובי שגיא ודר טל שגיא מציעים טיפול להרטבת לילה

ד"ר קובי שגיא המציע שיטות ייחודיו אשר משפיעות במידה רבה על הבעייתיות של הרטבת הלילה כאשר בהרבה מאוד מקרים ההרטבה נובעת פשוט בגלל דפוסי שינה עמוקים של הילד. כלומר זוהי תופעה הנובעת מבעיה פיזיולוגית להבדיל מהרטבה שעשויה לנבוע בעקבות בעיות נפשיות. אז האמת היא שחשוב לאבחן מה הגורם ומה המניע של הרטבת הלילה. ישנם מקרים אשר בהם יהיה צורך בהתערבות פסיכולוגית, מנגד ישנם מקרים אשר בהם יהיה צורך להתערב ולסייע בהשגת שליטה על ההרטבה באמצעות פעמונית שתיצור התניה בעת הרטבה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם