עובדות מעניינות על תרבות סין

איתור מוצרים בסין - איך עושים זאת נכון?

סין היא מדינה מעניינת מאוד. רבים הם הישראלים הבוחרים להרחיק נדוד עד לסין על מנת לראות ולהכיר את התרבות המרתקת והמסתורית מעט של סין.

נכיר מעט עובדות מעניינות על סין.

תרבות של סין

אם דברנו על התרבות הייחודית והמרתקת של סין, כדאי לדעת כי בסין ישנן 56 קבוצות אתניות שונות קבוצת ההאן המוכרת לרבים מאתנו היא הקבוצה הכי גדולה ולמעשה מדובר בקבוצה המהווה 92 אחוזים מתוך כל האוכלוסייה. כל הקבוצות האתניות יחד מונות מעל למאה מיליון בני אדם! ישנם חלק מתוך אותם קבוצות המכילות מעל למיליון בני אדם כל אחת. הבולטות הן קבוצות – הוי, מיאו, אויגור, מאנצ'ו, הבאי, היבטים ועוד.

האדריכלות בסין

המוצג המוכר ביותר באדריכלות הסינית היא החומה הסינית הגדולה אך מלבד החומה יש בה עוד הרבה מאוד מקומות תרבות. המקדשים המרשימים, הארמונות היפים עם הגגות המיוחדים ועוד. עיר האסורה בבייג'ינג היא אחת הדוגמאות הכי מרתקות לאדריכלות הסינית הקדומה. בסין של היום נבנים גורדי שחקים עצומים בסגנון המערבי בבנייה מודרנית ועדכנית.

האוכל בסין

טוב, אז את האוכל הסיני אנחנו כבר ממש מכירים. כולנו אוכלים כיום בישראל אוכל סיני. אך בכל זאת טוב להזכיר כאן מהו למעשה האוכל הסיני. הוא מורכב בעיקר משני מאפיינים. ישנה הצלחת עם המנה העיקרית הכוללת אטריות או אורז וישנה הצלחת השנייה אשר בה מוגש הבשר, הדגים או הירקות. האוכל מוגש על פי רוב כשהוא חתוך לפיסות וניתן להכניס אותן כמו שהן בנגיסה אחת. אבל אם חשבנו שאנחנו יודעים מהו אוכל סיני, חשוב לדעת שגם בסין ישנה חלוקה ולא מה שמקובל באזור אחד מקובל גם באזור אחר. בפועל ישנם עשרה סוגי מטבחים סיניים, בהתאם לאזורים.

מה שותים בסין?

סין היא מולדת התה. את זה כולם יודעים. את התה הסיני כבר מכירים בעולם מלפני אלפיים שנה. מעל לתשעים אחוזים מן התה המשווק בכל העולם, מגודלים כיום באזור מזרח אסיה . בסין, נחשב התה הירוק כמשקה הכי בסיסי והוא יוגש תמיד, בכל ארוחה גם אם אף אחד לא הזמין אותו.

ספורט בסין

כזכור התקיימו בבייג'ינג המשחקים האולימפיים של שנת 2008. אלו הציבו את סין בעמדה של מעצמה עולמית בתחום הספורט כאשר שחיינים ומתעמלים סיניים זכו אז למדליות רבות.

המסורת של סין

בסין יש את פסטיבל האורות המסורתי. הוא מתקיים על פי רוב בחודש פברואר והוא זוכה לפופולאריות רבה. מדובר בחלק מהמסורת הבודהיסטית.

אן ספק כי שווה לבקר בסין וליהנות מטיול מרתק במיוחד.

המידע באדיבות אתר https://chineseinisrael.com/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם