מה תפקידו של לוכד נחשים

1979227-min

במדינת ישראל נמצא, בעיקר בימי הקיץ הלוהטים, מגוון רחב של נחשים החל מצפעים ארסיים עד נחשים שלא ממש מזיקים לבני אדם ורק רוצים לחיות את חייהם בשלווה. כאשר נתקלים בנחש בשטח פתוח, רצוי לא להתקרב לזוחל, אלא להתרחק מהמקום כמה שיותר מהר.

כאשר נתקלים בנחש בבית או במחסן, בגינה או בכול מקום שבו אתם והוא "לכודים" ביחד, חשוב להתרחק מהמקום, להרחיק ילדים וחיות מחמד מהמקום ולהתקשר באופן מידי אל לוכד נחשים מומלץ. אבל מה יעשה איש המקצוע הזה כאשר הוא יגיע לסייע לכם? הנה כמה תפקידים של לוכד נחשים:

 

אבטחה של הסביבה

לוכד נחשים חייב בתחילה להורות לסביבה על שמירת מרחק ועליו להתמודד לבד ובאופן בטוח ועצמאי עם הזוחל שפלש למרחב שלכם. התרחקו המקום ואל תנסו לעזור לאיש המקצוע. שמרו על מרחק של 2 מטרים לפחות מהנחש.

 

איתור הזוחלים

זוחלים כמו נחשים, לטאות וכולי מפחדים מבני אדם כמו גם מכלבים וחתולים, והם נוטים לחפש מחסה מידיי ברגע שהם חשופים לסביבה. הזוחל עלול להתחבא מתחת לרצפת הבטון של המבנה או בצנרת, הוא יכול לחפש מסתור בתוך מכונת הכביסה ובכול מקום אחר. לוכד נחשים יאתר את הזוחל במיומנות.

אתם יכולים לבדוק מחירון לוכד נחשים בגוגל לפני שאתם מזמינים אותו.

 

ללכוד באופן הומאני את הנחש

אם חשבתם שלוכד נחשים פוגע פיזית בנחש, הרי שטעיתם טעות חמורה. מרבית אנשי המקצוע לא ינסו לפגוע בנחש, אלא ילכדו אותו באמצעות מוט הרמה מיוחד ויכניסו אותו לקופסא מיוחדת ואטומה אבל כזאת שתאפשר לו לנשום. לאחר הלכידה ירחיק הלוכד את הזוחל מהמקום וישחרר אותו בשטח פתוח מרוחק.

 

ייעוץ ובטיחות לעתיד

אנשי מקצוע מומחים יספקו לכם לאחר הלכידה עצות וטיפים לשמירה על המרחב מפני זוחלים מסוכנים. עצות כאלה יכולות להטיב עמכם בהמשך ולמגן אתכם מפני סכנות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם