איך מגייסים משקיעים לסטארטאפ?

משקיעים לסטארטאפ

אם יש לכם רעיון או מיזם ממונף ואתם רוצים לגייס כסף כדי לקדם אותו, יש כמה דרכים לעשות את זה נכון. לפני שאתם בכלל מתחילים לפנות למשקיעים עליכם לשאול את עצמכם 4 שאלות חשובות. השאלה הראשונה היא מה אתם רוצים להשיג בכסף שתגייסו?. השאלה שניה היא לכמה זמן הכסף אותו אתם מגייסים בסיבוב הנוכחי אמור להספיק לכם? השאלה השלישית היא כמה חברות שעוסקות בתחום שלכם מצליחות לגייס והאחרונה מה המדיניות להשקעות הרלוונטית למשקיע או למשקיעים שמהם אתם רוצים לגייס את הכסף?.

תכנית עסקית ופיננסית

כתבה באתר pc מציגה כי אי אפשר להתחיל תהליך גיוס בלי תכנית עסקית מסודרת ומדוקדקת. למעשה, אין תשובה אחת לכל השאלות שהצגנו לעיל. לאחר שהגדרתם את היעדים שלכם ואת מטרת הגיוס, עליכם להכין תכנית עבודה. התכנית תחולק ל-3. תכנית פיתוח, תכנית שיווק ותכנית תפעולית. בכל תכנית עליכם לפרט את האנשים, ההשקעות, המקום והציוד הנדרש.

על כל תכנית חייבים למנות מנהל שיהיה אחראי עליה. עליכם לוודא שהתכנית כוללת יעדים שניתן למדוד אותם ולקחת בחשבון עלויות הקמה בסיסיות, כוח אדם זמני או קבוע, רכישה של מוצרים פיזיים, שינוע ואחסון שלהם, למנות הוצאות בתור עלויות משתנות וכמובן להכין תכנית דיגיטלית שתרכז תהליכי פרסום בכל הערוצים הרלוונטיים. בשלב הבא תוכלו להקים תכנית פיננסית מרוכזת לכל רבעון ומה נדרש מכם בכדי להגיע לרווחים. כדי להבין כמה כסף אתם צריכים לגייס עליכם לחשב את הרזרבות הנדרשות ועל פי זה לקבוע את הסכום הכולל הנדרש לתהליך הגיוס. חשוב להתייחס למוצר או חברה מאותו תחום שלכם ולבצע ניתוח השוואתי על ידי חיפוש באתרים רלוונטיים.  בשלב הבא יש לעשות מחקר ולהכיר את סוגי המשקיעים הרלוונטיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יועץ פיננסי – הדרך שלך לביטחון כלכלי
יועץ פיננסי מתווה לכם את הדרך לביטחון כלכלי. גם אם נדמה לכם שאתם מבינים בנושא, ויכולים לעשות זאת לבד,...
קרא עוד »
ספט 14, 2021
דיו למדפסת HP
מדפסות HP ידועות באיכות שלהן. הן מיוצרות באחת החברות הגדולות בייצור מדפסות ומכשירי חשמל ומתאימות...
קרא עוד »
אוק 20, 2020
איילת סיניבר: איך בוחרים בית השקעות
חת ההחלטות החשובות שאנחנו נקבל בחיינו, במידה ונבחר להשקיע את כספנו במסלולי השקעה שונים, היא דרך מי...
קרא עוד »
יונ 02, 2021