ריצוף מדרגות – כמה דגשים שחשוב להכיר

ריצוף מדרגות

ריצוף מדרגות נחשב לסוג של נישה, שמקבלת הרבה פחות תשומת לב לעומת נישות אחרות בתחום עיצוב הפנים. יחד עם זאת, אם יש לכם גרם מדרגות בבית, או במקום העבודה, אתם ודאייודעים כי מדובר על אלמנט דומיננטי וגדול, שיש לתת את הדעת על עיצוב נכון שלו. אז איך עושים את זה?

התאמה לקו העיצובי של הבית

הכלל הראשון בבחירת ריצוף מדרגות הוא לזכור כי מדובר על חלק דומיננטי של המבנה. זהו אלמנט גדול ובולט ולכן חשוב להתאים אותו לעיצוב הפנים של המבנה. אם המבנה מעוצב סגנון צבעוני ורועש, אפשר לבחור ריצוף שקט ורגוע למדרגות ולהיפך.

  • אם הבית מעוצב בסגנון מודרני, כדאי לשמור על הקו הזה גם עם המדרגות וכן הלאה.
  • התאמה לפלטת צבעים קיימת

הבחירה העיצובית של ריצוף מדרגות צריכה להתחשב בבחירת הצבע למדרגות. אם העיצוב של המרחב נעשה תוך שימוש בפלטת צבעים, כדאי לשמור על הקו הזה ולבחור גוון מתאים למדרגות מתוך הפלטה הקיימת.

חיבור עיצובי בין חלקים שונים של המבנה

גרמי מדרגות משמשים בתור אלמנט מחבר בין שני חללים שונים – קומה ראשונה וקומה שנייה למשל. יחד עם זאת, לעיתים קרובות, גרם המדרגות נמצא במקום בולט במרכז החלל ולאו דווקא בחדר מדרגות. במקרה כזה אפשר להשתמש בו כדי לחבר את שתי הקומות השונות גם מבחינה עיצובית על ידי בחירה של ריצוף מתאים לסגנונות העיצוב השונים. ראו לדוגמה ריצוף פורצלן!

חומר גלם

בחירת חומר גלם מתאים לריצוף מדרגות יכולה להפוך את המדרגות שלכם לפריט מעוצב, אלגנטי ומרשים, אם תחליטו להשתמש באבן טבעית, שיש, או צפחה למשל.

לסיכום 

ריצוף מדרגות הוא אלמנט שכדאי לתת לו את הכבוד הראוי. למידע נוסף, ייעוץ ורעיונות לעיצוב, צרו איתנו קשר!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם