השימושים הנפוצים ביותר למדפסות תלת מימד

מדפסות תלת מימד

השימוש במדפסות תלת מימד רק הולך וגובר בשנים האחרונות. הפיתוחים הטכנולוגיים ממשיכים לצמוח וכל מה שהיה פעם זמין עבור בתי עסק גדולים או אנשים עשירים הרי שכמו המחשבים, המקררים ומדפסות רגילות – הרי שגם מדפסות תלת מימד בהחלט מתאימות כיום לכל כיס. בהתאם לאיכות המדפסת ואופי השימוש בה ניתן להדפיס כמעט כל דבר בתלת מימד. אם בעבר היו משתמשים בזה בעיקר בתחום הרפואה, הביטחון והאדריכלות, הרי שכיום כל אחד יכול להשתמש במדפסות אלה וליצור דגמים D3 המועדפים עליו.

אילו דוגמאות של דברים מדפיסים בתלת מימד?

אנו מבינים כי אתם רוצים דוגמאות ממשיות לשימוש במדפסות תלת מימד – ובכן, מה דעתכם על מוצר מסוים שאתם רוצים לייצר? תצטרכו לבנות לו תבנית תלת מימדית, אולי כזו שתשמש כאב טיפוס ותוכלו לבסס עליה את פיתוח המוצר שלכם. מה דעתכם על רופא שיניים המעוניין ליצור גשר או פלטה ללסת בצורה מסוימת או גודל מסוים? אפילו כאשר באים לפתח מוצר טכנולוגי מתקדם כמו מנוע, מדפסת או חלק של כלי רכב – בונים מודל תלת מימדי שלו על מנת לבחון את הפונקציונאליות שלו. אדריכלים עושים שימוש במדפסות אלה כדי ליצור דגמי תלת מימד של הפרויקט הבא שלהם וכו'.

טיפים לרכישת מדפסות תלת מימד:

  • מותג – בררו מעט מידע לגבי המדפסות והמותגים. עדיף לכם להשקיע מעט יותר כסף במותג מוכר שמספק לכם אחריות ואתם יודעים שמדובר במוצר איכותי שיחזיק לאורך שנים, מאשר לבזבז את הכסף שלכם על מדפסת שיכולה להתקלקל מהר מאוד ואין לכם עם מי לדבר.
  • סוג הטכנולוגיה – מכיוון שההיצע של מדפסות תלת מימד רק הולך וגדל כמו כל מוצר ודבר בחיינו, ישנן גם סוגי טכנולוגיות שונות עליהן המדפסות הללו מבוססות. כדאי לכם לבחור במסגרת מסוג FDM שתספק לכם הדפסה איכותית ושימוש נכון בחומרי הגלם.
  • חומר גלם – אם כבר חומר גלם, דעו גם פלסטיק מסוג PLA הוא המומלץ ביותר לשימוש בדרך כלל, אולם זה תלוי בסוג המדפסת שתבחרו.
  • סוג הפיה – ישנם 2 סוגים עיקריים של פיות למדפסות אלו: האחת שמזינה את חומר הגלם באופן ישיר והשנייה שעושה זאת באמצעות צינורית. בחרו באופציה הראשונה אם אתם יכולים כיוון שזו תאפשר לכם לעשות עבודות בדרגות קושי גבוהות יותר ותאפשר שימוש בחומרי גלם נוספים.

הטיפים באדיבות אתר https://www.fritech.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור עיצוב שלט כניסה למשרד
בית העסק שלכם ובעיקר המשרד שבו אתם עובדים, מהווה חלק בלתי נפרד מהמיתוג של המשרד או בית העסק, וזאת...
קרא עוד »
יונ 12, 2019
איך בוחרים יועץ עסקי לחברות
כדי לבחור יועץ עסקי לחברות שיוכל לעשות את העבודה שלו בצורה מצוינת תרצו להתייחס בראש ובראשונה לניסיון...
קרא עוד »
אוק 09, 2021
כך תרשים את ארוסתך
אם הגיע הרגע להציג נישואין לאהובת ליבך, אתה בוודאי כבר נרגש ומבין כי זה הזמן להצהיר על אהבתך, ולעשות...
קרא עוד »
אוק 15, 2019