חקירה במשטרה

חקירה במשטרה

לא חסרים אנשים שנקלעים לסיטואציות שונות במהלך החיים שלהם. כל אדם יכול למצוא את עצמו נכנס לחקירה במהלך חייו, יהיו סיבותיו אשר יהיו. לכן חשוב לדעת ולהכיר את האמצעים איתם עובדת המשטרה כמו: נכון, חקירה במשטרה.

חקירה במשטרה

כלים עיקריים:

הכלים העיקריים שיש למשטרה בחקירת פשעים הם ראיונות או חקירות ואיסוף ראיות פיזיות. לאחר מכן, הם משתמשים במידע שאספו כדי לחבר תרחיש אפשרי לגבי מה שקרה שהראיות שנאספו יתמכו בו.

אז איך המשטרה חוקרת פשעים?

ברגע שהמשטרה מקבלת קריאה לפיה בוצע פשע או שהוא בעיצומה עדיין, היא שולחת שוטרים למקום. השוטרים יוכלו לתפוס אדם שעושה משהו פלילי במקום. על הקצינים יהיה לעצור האדם ולקחת אותו לתחנת המשטרה.

עם זאת, גם אם המשטרה תפסה את העבריין, היא עדיין תאסוף עדויות בזירת הפשע כדי לתמוך בעונש פלילי אפשרי. אוסף ראיות זה, יכלול ראיון עם כל העדים הפוטנציאליים במקום. כמו כן, תיערך חקירת אתר, אשר עשויה לכלול צילום תמונות, מדידות, צילום ראיות משפטיות, ביצוע תצפיות כלליות, וצילום חפצים העלולים להיות קשורים לפשע.

חקירות משטרה

כאשר השוטרים עורכים ראיונות, הם מבקשים לקבוע את עובדות המקרה, ומנסים להבין מה קרה ומי עשוי להיות אחראי בו. לעתים קרובות הם יראיינו עדים בנפרד על מנת שיוכלו לזכור כל אדם באופן אישי ואת האירועים.

המשטרה תרצה להביא עוד אנשים שיש להם ידע אישי על הפשע. על מנת שיהיה לו ידע אישי, העד היה צריך לראות, לשמוע, להריח, לטעום או לגעת במשהו ממקור ראשון. המשטרה תתעד בקפידה את הצהרות העד יחד עם תצפיותיו של השוטר אודות העד, כך שהמידע יהיה זמין לשוטרים, בלשים ותובעים עתידיים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם