איך בוחרים רואה חשבון?

רואי חשבון הם אנשים שיש להם ניסיון רב בענף הפיננסי ויכולים לעזור לכם עם המיסים, ההשקעות והחלטות פיננסיות אחרות. עליכם להיות מודעים לסוגים השונים של רואי חשבון הקיימים. ישנם רואי חשבון (רו"ח), סוכנים רשומים ומכיני מס.

בחירת רואה חשבון היא תהליך קשה. חשוב למצוא מישהו אמין, בקיא וחרוץ. כדאי גם למצוא מישהו שיש לו את הכישורים הנכונים לצרכים שלכם. אחת הדרכים להימנע מטעויות או אי הסכמות עם רואה חשבון היא תחילה לקבוע הסכם בכתב עם תחילת העבודה. כדאי גם לבקש מרואה החשבון את תעודת רו"ח שלו לפני שתתחילו לעשות עסקים.

נקודות חשובות שצריך לשים אליהם לב:

1) עליכם ליצור רשימה של רואי חשבון פוטנציאליים שאיתם תרצה לעבוד ולאחר מכן לערוך עליהם מחקר. זה יחסוך לכם זמן ומאמץ בטווח הארוך.

2) השלב הבא הוא ליצור קשר עם כל אחד מרואי החשבון הפוטנציאליים הללו ולשאול אותם שאלות ספציפיות לגבי כישוריהם, הניסיון, שכר הטרחה וכו'.

3) השלב האחרון הוא להחליט איזה אחד מרואי החשבון הפוטנציאליים האלה מתאים ביותר לצרכים שלכם על סמך מה שלמדנו משלבים 1-2.

רואה חשבון – קווים לדמותו

יניב ארד רואה חשבון מוסמך (CPA) הוא איש מקצוע המספק שירותי ראיית חשבון לארגונים ציבוריים או פרטיים, כגון עסקים וארגונים אחרים ללא כוונת רווח. רואי חשבון עובדים בדרך כלל עבור משרדי רואי חשבון ציבוריים, אך לפעמים עובדים עבור הארגונים שהם משרתים. מקצוע רואי החשבון מוסדר בחוק ברוב המדינות.

מטרתו של יניב ארד רואה חשבון מוסמך (רו"ח) היא לספק שירותי ראיית חשבון. רואי חשבון יכולים לעבוד עבור משרדי רואי חשבון ציבוריים, אך לפעמים הם עובדים עבור ארגונים פרטיים. רואי חשבון מציעים שירותים רבים, כולל מתן דוחות כספיים והחזרי מס. הם גם עוזרים לחברות בתהליך של התחלה או נאבקות להישאר רווחיות. ישנם סוגים רבים ושונים של רואי חשבון, וניתן למצוא אותם עובדים בחברות רואי חשבון ציבוריות, חברות ייעוץ ניהולי, סוכנויות ממשלתיות, אוניברסיטאות ובתי חולים.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »