קבוצות מיקוד הפנים החדשות של חוכמת ההמונים

קבוצות מיקוד פנים

מדוע מדינות דמוקרטיות מצליחות הרבה יותר מאשר מדינות טוטלטריות? מדוע דיקטטרות תמיד מתרסקות ואילו הדמוקרטיות מגיעות אל רווחה כלכלית ושגשוג חסר תקדים בהיסטוריה האנושית? איך קרה שארצות הברית הכתה את ברית המועצות וניצחה אותה במלחמה הקרה? נראה כי ההבדל העיקרי בין מדינה דיקטטורית ובין מדינה דמוקרטית נעוץ בכך שבמדינה דמוקרטית הרבה יותר אנשים שותפים לקבלת ההחלטות. זה נקרא חכמת ההמונים ואינספור מחקרים הוכיחו כי זו אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל החלטות. גם בעולם העסקי אנחנו יכולים להשתמש בחכמת ההמונים בכדי לקבל החלטות כאשר הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמעצות קבוצות מיקוד (מידע נוסף). קבוצות אלו המערבות מספר אנשים מאפשרות לנו לדעת בצורה חכמה מה הציבור חושב על החברה שלנו, על המוצרים שלנו, על המחירים שאנו גובים, על הפרסומות שאנו עושים ועוד ועוד פעולות שאנו מבצעים וזהו משהו שכדאי לכם לזכור.

מהו הדבר החשוב ביותר בקבוצת מיקוד?

אך בכדי להבטיח כי הקבוצה תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר שיש אתם צריכים להבין כי יש משמעות אדירה לשאלה מי מנהל את הקבוצה. ככל שאת הקבוצה ינהל אדם יותר מקצועי ויותר טוב כך היא תשיג את המטרות שלה בצורה הרבה יותר טובה וזהו משהו שיש לקחת בחשבון. ההבדל בין הנחיה מקצועית ובין הנחיה חובבנית של קבוצת מיקוד הוא הבדל עצום ומשהו שאנו חייבים לחשוב עליו לעומק. על כן עליכם לזכור כי אתם צריכים לבחור חברה אשר עורכות קבוצות מיקוד עם המנחים הטובים ביותר אשר יש להם ניסיון עשיר בהנחיה של קבוצות מיקוד ואשר יודעים בדיוק מה לעשות וכיצד לעשות זאת.

מדוע מאגר משתתפים הוא כל כך קריטי בעולם קבוצות המיקוד?

עליכם להבין כי לצד המנחה יש השפעה אדירה גם לשאלה מי הם המשתתפים בקבוצת המיקוד והאם יש לחברה המנהלת את הקבוצה מאגר משתתפים גדול. עליכם להבטיח כי המאגר הזה יהיה איכותי וכי לא יקרה מצב שבו כל הזמן אותם משתתפים משתתפים בקבוצות המיקוד וזהו משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון.

> קראו גם: מה זה מועדון צרכנות ומה ההבדל בינו לבין מועדון לקוחות?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לימודי שמאות

לימודי שמאות

לימודי שמאות (כמו שיש במכללת אפיק) הפכו לנפוצים ופופולאריים במיוחד בתקופה האחרונה, היות ומדובר על תחום מעניין ודינאמי. היום כל אחד רוצה ללמוד מקצוע מבוקש, על

קרא עוד »