מספר חברה בארה"ב לצרכי מס – איך זה עובד

מספר חברה בארה

יש אנשים אשר מתנהלים מול ארצות הברית בצורה של תיירים לכל דבר ועניין, ויש אנשים אחרים אשר פועלים בצורה מסחרית מול אותה המדינה, וכאן עומד לו ההבדל החשוב הזה שרשות המס לא תעבור בשתיקה עליו ותבקש דוחות סדירים בעבור כזזה סוג של התנהלות במרחבים שלה. כל מי שיש לו חברה בארצות הברית מכיר את כל הפרוצדורות הנדרשות ממנו בתור אזרח, ויש גם את כל ההתנהלות הזו אשר מתרחשת עבור אנשים שהם אינם אזרחי ארצות הברית ועדיין עורכים לא מעט פעולות עיסקיות שם. ניתן לקרוא מידע נוסף על FBAR באתר אמריקן דוקס.

המספר המקביל לח.פ בארץ

בדיוק כפי שבארץ יש מעקב צמוד של רשויות המס בנוגע לכל ההכנסות שמבצע כל ישראלי במדינה, ועל עסק הוא כזה אשר כולל מספר תז או מספר ח.פ לפי סוג העסק שנפתח, גם בארצות הברית רשויות המס עובדים בצורה מסודרת עם מספר דומה בפעולה אבל שונה בשם. בארצות הברית המספר הזה שניתן לחברה נקרא "EIN", ואותו יש לציין בכל הדוחות שאותם מעבירים לפי הנדרש לרשויות המס בארצות הברית.  משמע, מספר של כל סוג של חברה לצרכי מס. את היצירה של מספר EIN מבצעים על ידי מילוי של טופס ss4 שאותו חייבים למלא כהלכה, אחרת התיקון שלו יהיו ג כאלה שדי מסובך לתקן לאחר מכן.

למה צריכים מספר EIN

יש לא מעט אנשים ובעלי עסקים בארץ שהם ישראלים לכל דבר ועניין, אולם, העסקים שהם מבצעים הם מול בתי עסק בחו"ל, בארצות הברית או ישראלים כאלה שלהם יש אחזקה של בנכסים או בעסקים בארצות הברית. כל אחד משני הסיטואציות הללו מחייב לעבור תהלי שבו מנפיקים את אותו מספר EIN אשר בעזרתו רשויות המס בארצות הברית מפקחות על כל הנעשה מבחינה פיננסית תחת עינה הפקוחה של המדינה ובפיקוחה. כל מקרה שבו אזרח אמריקאי או אזרח ישראלי אשר עושין עסקים בשטח ארצות הברית שלא כפי הנדרש, ישנו צפי לענישה שיכולה להיות בסדר גודל של 25 אלף דולר עבור  אי דיווח של דוח עבור יחיד שמחזיק תיק LLC בארה"ב.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם