עורך דין לקבלנים

1421669-min

ענף הבנייה הינו תחום רחב, מגוון ומבוקש מאוד בכל רחבי הארץ. הצורך במציאת נכס ראוי ואיכותי למגורים יחד עם מציאת נכסי נדל"ן מניבים להשקעה, העלו את הביקוש להקמה של פרויקטים גדולים וקטנים של בנייה. כל פרויקט שכזה טון בחובו לא מעט כסף עבור הקבלן המבצע, אך יחד עם זאת גם אינספור סיכונים מהותיים מבחינה משפטית.

משום כך קבלנים רבים מוכרחים להיעזר בשירותיו של עורך דין לקבלנים, המעניק מעטפת משפטית מקצועית ומנוסה כבר מהרגע הראשון בו הם מזהים הזדמנות עסקית להתחלת הליכי הבנייה.

 

הצורך בהגנות משפטיות מול שלל גורמים

מהשלב בו קבלן חותם על הסכם רכישת זכויות על קרקע מסוימת לצרכי בנייה ופיתוח, הוא מחויב לעמוד בהבטחתו ובהסכם שנחתם עד למסירת מפתחות לדיירים העתידים לאכלס את המבנה. כלל תהליך זה מערב אינספור גורמים שונים מולם הקבלן צריך לעמוד כמו מחלקת עבודות ציבוריות (מע"צ), רשויות מקומיות בהן פרויקט הבנייה נבנה, רשות מקרקעי ישראל, הגורמים האחראים על כלי הרכב והציוד המצוי בשטח הבנייה, הפועלים העובדים באתר הבנייה וכמובן הדיירים הרוכשים ממנו את הדירות.

מול כל אחד מהגורמים הללו עלולות להתפתח התרחשויות ואי הסכמות, מולן הקבלן צריך לדעת כיצד להתנהל ולהתמודד כדי למנוע השהייה או חלילה ביטול של הפרויקט. באמצעות קבלת ייצוג משפטי מנוסה מעו"ד מומחה בתחום, הקבלן יוכל לקבל שקט נפשי וכלכלי מההיבט המשפטי וכך גם יוכל להתפנות לעסוק בהתקדמות הפרויקט ולא ב"מלחמות משפטיות".

 

צמצום פגיעות ונזקים כלכליים בעזרת עו"ד לקבלנים

בשנים האחרונות עלו לכותרות כמה וכמה סיפורי תרמית בתחום הבניה, ובכך קבלני בנייה מזוהים כאנשי מקצועי בעלי תדמית שלילית שיש להיזהר מהם. כיוון שהמוניטין השלילי דבק גם בקבלנים טובים ואמינים, הם עושים כל שביכולתם כדי למנוע משברים כלכליים – ולכן לוקחים על עצמם לבצע פרויקטים ומכרזים שאינם משתלמים מבחינה פיננסית, רק כדי להמשיך ולהשתכר בכבוד ועד כמה שניתן.

פרויקט בניה שאינו רווחי עלול ליצור מפולת שלגים של ממש, אם כאשר הפרויקט מתעכב ומסירת המפתח מתארחת ועל כך הקבלן נדרש לשלם פיצויים מתאימים לדיירים. כדי לצמצם את הסיכון ליצירת נזק ופגיעה כלכלית עבור הקבלן, חשוב לפנות אל גוף מקצועי כמו עורכי דין לקבלנים שידאגו להעניק תמיכה והגנה במקרה הצורך.

 

תחומי אחריותו של עורך דין לקבלנים

עסקת מקרקעין היא עסקה מקיפה ומהותית ביותר, הן עבור הקבלן והן עבור בעל הקרקע. תחומי אחריותו של עו"ד לקבלנים כוללת בין השאר בדיקה וניסוח חוזי מכר, בחינה של אישורי בנייה ועמידה בתקנות הבנייה העדכניות, יישוב סכסוכים בין גופים פרטיים וציבוריים כמו דיירים ורשויות מקומיות וכל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם