טבלת שכר ממוצע במשק, מה היא משקפת

טבלת שכר ממוצע במשק

קיימים הבדלים מהותיים בין סוגי המשרות ורמת השכר בכל אחד מהם. הקריטריונים נמדדים בהתאם למיומנות של העובד אשר נצברה לאורך השנים אשר בהן הוא עוסק בתחום זה.

טבלת שכר ממוצע במשק

לנוחותם של המשתמשים בטבלת שכר זו היא מחולקת על פי מקצועות מובילים ותתי מקצועות. המטרה היא שכל אדם ימצא בטבלה את השורה המתאימה בדיוק לתחום עיסוקו.

אם לדוגמה העובד הוא מתכנתת בחברת היי טק במשך חמש שנים, הוא יחפש בטבלה את הקטגוריה של חברות הייטק ובהמשך את הסיווג המשקף את הפעילות שלו על פי ניסיונו.

אם העובד מרוויח לדוגמה 15.000 ₪ בחודש ועל פי הטבלה ממוצע השכר למתכנת הוא 18.000 ₪ העובד מבין כי השכר שלו נמוך ולכן הוא יבקש מהמנהל שלו העלאה בשכר כדי לקבל שהוא זהה לממוצע במשק בתחום זה.

אם מקום העבודה אינו מעוניין או אינו מסוגל מסיבות שונות להגדיל את השכר, יכול העובד לקבל החלטה עקרונית לחפש מקום עבודה אחר אשר מעניק שכר התואם את הרשום בטבלה.

יתרונות של טבלת השכר הממוצע במשק

לטבלה זו יתרונות רבים כיוון שהיא מותאמת לכל אחד מענפי העבודה במשק. כמעט כל עובד ימצא את הנתונים המתייחסים לנישת הפעילות שלו, או לתחום הקרוב ביותר אליו.

מעבר לכך, כל עובד מקבל הכרה כמה הוא שווה בכל חודש ומה השכר שהוא אמור לקבל. בהתאם לכך הוא יבקש מהמעסיק לבצע את ההתאמות הנדרשות.

אם הוא יחליט לחפש מקום עבודה אחר, הוא מראש כבר יודע מהו השכר שעליו לבקש כדי לצמצם פערים ולהיות בדרגה הראויה, בהתאם לחשיבות של תפקידו ולמספר השנים אשר בהן הוא עוסק בתחום הספציפי.

לא אחת עובדים מביטים בטבלה ונחשפים לפערים עצומים בין השכר הממוצע במשק לבין התמורה שהם מקבלים במקום העבודה הנוכחי. הדבר פותח את עיניהם והם מתחילים בביצוע פעולות שונות כדי ליצור את השינוי המתבקש. שיחה עם המנהל הישיר או עם דרגים בכירים יותר כדי שהשכר שלו ישתווה לשכר של קטגוריה ייחודית זו.

אולי יעניין אתכם גם: שכר מינימום

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם