מה צריך לבדוק לפני שמוכרים רכב לפירוק?

ברשותכם רכב ישן? רוצים למכור אותו? חשוב לבדוק כמה נקודות חשובות לפני שמוכרים אותו למגרש לפירוק רכבים. כי תמיד עלינו להיות אחראיים וזהירים, לשמור על הרכוש שלנו ולפעול בצורה שמשרתת את האינטרסים שלנו. אם אתם בעלים של רכב ישן ואתם שוקלים למכור אותו לפירוק, אתם צריכים לבדוק כמה דברים.

מה שצריך לבדוק לפני שמוכרים את הרכב לפירוק

כאשר אתם מוכרים את הרכב הישן שלכם, אתם מעוניינים לפנות אותו ביעילות ובמהירות ובמינימום עלויות, עם עדיפות להכנסה. מסיבה זו אתם צריכים להיות ערניים ולפנות אל מוסך רכבים מתאים. ראשית חשוב לבדוק האם הרכב שלכם אכן מיועד רק לפירוק, או שמא ניתן עוד להשתמש בו. אם הוא אכן טוטאל לוס – עדיין יש מה לבדוק.

כי יש כלי רכב שנועדו לפירוק, אך ערכם גבוה בגלל שהם מכילים חלפים תקינים, כאלו שניתן לפרק מתוך הרכב ולהשתמש בהם למטרות תיקון והתקנה בכלי רכב אחרים. ברור שרכב שמכיל חלפים מבוקשים יימכר תמורת מחיר גבוה בהשוואה לכלי רכב שהחלפים שלהם אינם מבוקשים. 

אמנם לא כל כלי רכב ישן מתאים להימכר עבור פירוק חלקים. כאן יימכר הרכב רק עבור פירוק וגריטה של החומרים עבור ייצור מחודש בתהליכי מיחזור. כמובן שכאן המחיר של הרכב יהיה נמוך יותר.

מה לגבי שינוע הרכב?

חשוב לציין כי לפני שמוכרים רכב לפירוק צריך לבדוק את נושא שינוע הרכב. אם הרכב עוד יכול לנסוע על הכביש – מה טוב. אם לא, יהיה צורך לשנע אותו והוצאות הגרירה עשויות להיות משמעותיות מעבר לתמורה שתקבלו על הרכב. יש לברר את הנקודה הזו מול הקונה כדי לוודא שאתם לא מפסידים מהעסקה הזו.

למידע נוסף היכנסו עכשיו לאתר – קונה רכבים DBC

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות סליקה לעסקים קטנים עד בינוניים
אם אתם עצמאיים או בעלי עסק קטן אתם בוודאי מכירים את כל הנושאים הקשורים לתשלום על שירות או מוצר אותם...
קרא עוד »
אוג 25, 2020
שבעה דברים שחובה לדעת על איך לבחור מקלחון
בחירת מקלחון היא משימה לא פשוטה שדורשת תשומת לב לפרטים רבים כדי להבטיח שהמקלחון החדש יתאים בצורה...
קרא עוד »
יונ 22, 2024
איך בוחרים עורך דין נזיקין
עורכי דין נזיקין הם מהטובים בעסק. הם ידועים ביכולתם לבצע דברים במהירות וביעילות. הסיבה לכך שהם הפכו...
קרא עוד »
מרץ 12, 2023