תורמים: איך תבחרו לאיזו עמותה לתרום?

לתרום לעמותה

הפעילות ההתנדבותית זורמת לכם בעורקים, וזו היא לא בחירה אלא דרך חיים. אתם האנשים האלו שכבר מגיל צעיר לקחו חלק בפעילויות תנועות הנוער, בימי ההתרמה ובימי הגיוס של ציוד ומזון לנזקקים. ועכשיו, כאשר שיש לכם את האפשרות הכלכלית האמיתית לסייע לזולת, אתם מרגישים מבולבלים. יש כל כך הרבה אפשרויות שעומדות לפניכם והמצב יכול להיות לא ברור. כל החלטה לא נכונה היא החלטה שתשקיע את הכסף שלכם במטרות שאתם לא מאמינים בהן או במקורות שלא יביאו את התרומה בדיוק לאנשים שצריכים לקבל אותה. ולכן, יצרנו לכם מדריך מקוצר לבחירת מקור התרומה הנכון לכם.

שלוש דרכים להחליט על עמותה לתרומה

יש לא מעט דרכים לתרום לעמותה, כשניתן לעשות זאת בין היתר באמצעות חברת אטלס, המחברת בין עמותות לבין תורמים. כמו כן, ריכזנו את שלוש הדרכים בהן תוכלו לבחור את העמותה הבאה לתרומה שלכם:

  1. תחום העיסוק של העמותה ואג'נדה חברתית – קשר רגשי לתחום העיסוק הוא המניע המרכזי של רבים מהתורמים. בין שמדובר על אביונים, נשים בסיכון או בעלי חיים, תרומה מהלב היא תרומה משמעותית יותר.
  2. אמינות העמותה – עמותות מוכרות, הן עמותות שמשרות ביטחון על התורמים מפני שכך ניתן להבטיח שהכסף באמת יגיע לאנשים הנזקקים לו.
  3. מה יעשו עם הכסף שלכם? – אם התרומה שלכם הולכת רק לפעילות העמותה או ישירות אל הנזקקים, יש הבדל משמעותי לתורמים רבים. ככל וחשוב לכם לתרום לאדם או קבוצה של אנשים נזקקים, אתם צריכים להבטיח שהעמותה יכולה להוכיח את התרומה.

ההחלטה הכי טובה שאתם לוקחים – היא ההחלטה המתאימה לכם

אתם לא צריכים להרגיש שאתם עומדים למבחן או נתונים ללחצי העמותות השונות. כל תרומה היא בחירה שבאה מן הלב ויש לה משמעות רבה לתורם. לכן אל תחששו לשאול, לבחון ולהתאים את הדרישות שלכם לסכום הכסף אותו אתם רוצים להשקיע. ככל ואתם מעוניינים להשקיע סכום כסף גדול, כך ראוי שתבצעו את כל הבדיקות והבחינות על מנת להטיח למעלה מכל ספק שתוכלו לסייע לזולת בדיוק באופן שבו אתם רוצים. זו היא ההחלטה שלכם וחשוב ללוות את ההחלטה בקבלת כל המידע הרלוונטי, כדי לתרום בראש שקט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם