איחוד חשבונות בנק – כיצד זה מתבצע בפועל?

בני זוג רבים מנהלים חשבונות בנק מהתקופה שהם היו רווקים ולאחר שיש להם זוגיות או כשהם נישאים, הם לא מאחדים את חשבונות הבנק לחשבון אחד, אלא ממשיכים לפעול באופן עצמאי. יש לכך כמה השלכות הקשורות להתנהלות המשפחתית.

הוצאות כספיות של שני חשבונות בנק 

כאשר יש לבני הזוג שני חשבונות בנק הם משלמים הוצאות כפולות של עמלות, ריביות, עלויות של כרטיסי האשראי ועוד. מעבר לכך יש תמיד חלוקה מעוותת של ההוצאות, אחד מבני הזוג משלם לדוגמה עבור הוצאות החינוך, הארנונה, החשמל, המים ועוד ואילו בן הזוג השני משלם עבור כל הקניות השוטפות כמו מזון, טואלטיקה, מוצרי חשמל בעת הצורך, הוצאות רכב ועוד. 

איחוד של חשבונות הבנק 

ללא איחוד של חשבונות בנק מאד קשה לשלוט על ההוצאות המשפחתיות ולכן המגמה של בני זוג רבים היא לאחד את חשבונות הבנק. בני הזוג מחליטים אם הם רוצים להפוך את אחד משני החשבונות הקיימים לחשבון משותף, או לחלופין לפתוח חשבון בנק חדש עבור שניהם. השיקולים הם התנאים הכספיים וההטבות בבנק זה או אחר ומעבר לכך המיקום של סניף הבנק. לאור העובדה שמאז שכל אחד מבני הזוג פתח חשבון בנק לפני שנים רבות, הוא שינה את מקום המגורים שלו, עדיף לפתוח חשבון בנק חדש בסמוך למקום המגורים.

לתיאום ייעוץ כלכלי למשפחות >>>

חשבון בנק משותף בפועל 

היום אפשר לבצע את המהלכים הללו באופן דיגיטלי ברוב הבנקים. מעבירים להם את המידע על הוראות הקבע שיש להעביר לחשבון החדש, את הזמנת כרטיסי האשראי הנדרשים וכך תוך פרק זמן קצר כל המידע מקבל תוקף. כל החשבונות שיוצגו על פי הנתונים החדשים יאושרו לביצוע ובמקביל גם ההכנסות ינותבו לחשבון החדש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »