אקדח פלפל

אקדח פלפל הוא סוג של נשק פחות קטלני שמשתמש בתרסיס פלפל כדי לנטרל באופן זמני אדם. אקדח פלפל מתיז תרסיס פלפל המעורבב בדרך כלל עם כימיקלים אחרים, כמו גז מדמיע, כדי להגביר את יעילותו.

רובי פלפל משמשים לעתים קרובות על ידי רשויות אכיפת חוק ומאבטחים. ניתן להשתמש בהם במצבים שבהם כוח קטלני אינו מתאים או מוצדק. רובי פלפל משמשים גם בבתי כלא ובבתי ספר כאמצעי לשליטה בהמונים.

תרסיס פלפל בנשק היה שנוי במחלוקת בעבר בגלל הסיכונים שהוא גורם למוות.

השימוש ברובי פלפל היה שנוי במחלוקת בארצות הברית, כאשר כמה מחלקות המשטרה אסרו את השימוש בהם. רובי פלפל שימשו גם במדינות אחרות, כמו הודו ובריטניה.

אקדחי פלפל פועלים על ידי ירי קפסולה קטנה מלאה בתרסיס פלפל לעבר המטרה, שמתפרצת במגע ומשחררת את תרסיס הפלפל.

גז פלפל משמש בדרך כלל בשליטה בהתפרעויות או בהגנה עצמית. ניתן לרסס אותו ממתקן ידני או כצורת אירוסול ממיכל בלחץ.

מה מסוכן בגז פלפל?

גז פלפל הוא נשק כימי שעלול לגרום לגירוי חמור בעיניים, באף ובגרון. ידוע גם כגורם לעיוורון זמני. ההשפעות של גז הפלפל הן מיידיות וחזקות, אך הן נמשכות רק כ-30 דקות. ההשפעות אינן ארוכות טווח, ולכן הן אינן מהוות סיכונים בריאותיים לטווח ארוך.

רובי פלפל משמשים את אנשי אכיפת החוק, הצבא והביטחון. הם משמשים גם אזרחים להגנה עצמית.

אקדח הפלפל הוא נשק לא קטלני שיורה קליע המכיל קפסאיצין, החומר הפעיל בתרסיס פלפל. הקליע מונע על ידי אוויר דחוס או גז פחמן דו חמצני.

איפה אפשר לקנות אקדחי פלפל

רובי פלפל נמכרים בדרך כלל בחנויות למוצרי ספורט ובחנויות נשק. 

אבל יש לציין אזהרה אחת מאוד ברורה! לפני שאתן/ם עוזבים את החנות של ציוד להגנה עצמית עם אקדח הפלפל החדש שלכם תוודאו שעברתם/ן הדרה מקיפה על אקדח הפלפל שזה עתה רכשתם/ן שכן שימוש לא נכון באקדח עלול לגרום נזק גם לכם ולא לרק לתוקף שלכם!

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »