3 מצבים בהם עורך דין משרד הבטחון יוכל לעזור

1992846-min

בשנים האחרונות חלו כמה וכמה שינויים בנושא זכאויות שונות מול משרד הביטחון, במיוחד של אנשי כוחות הביטחון שנפצעו, חלו או ניזוקו בזמן או כתוצאה מהשירות. עורך דין משרד הבטחון מסביר כי למשל סוהרים כיום לא יכולים לתבוע את משרד הביטחון בנושאים שונים אלא יפנו במקרה של פציעה או מחלה, לביטוח לאומי. נסביר כעת על 3 מצבים בהם עורך דין משרד הבטחון יוכל לעזור.

 

מיצוי זכויות בפגיעה בזמן פעילות מבצעית

מי שנפגע בזמן פעילות מבצעית, ויהיה זה איש קבע, חייל סדיר או מילואימניק, רשאי להיעזר בעורך דין. עורך דין משרד הבטחון בעל ניסיון בייצוג מול רשויות הצבא ולמעשה מול משרד הביטחון, יכול לסייע כחוק במיצוי זכויות לנפגעים שנפגעו בעת פעילות מבצעית. למותר לציין כי ישנם מקרים שבהם פגיעה שלא בזמן פעילות מבצעית תוכל לאפשר תביעה של משרד הביטחון אך נטל הראיות עשוי להיות מורכב.

גילוי מחלה בזמן שירות צבאי

רפורמה שעברה במשרד הביטחון עשויה להקשות על חיילים להשיג פיצוי במקרה של גילוי מחלה בזמן השירות הצבאי. במידה וחליתם בזמן השירות בצבא ואם אתם סבורים שיתכן כי לתנאי השירות הייתה השפעה על המחלה או החמרתה, כדאי לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתביעות מול משרד הביטחון. קבלת ייעוץ בזמן הנכון יכולה להתברר כקריטית.

 

ייצוג בוועדה רפואית לאחר הכרה במשרד הביטחון

גם לאחר שמשרד הביטחון מעניק הכרה לחייל או למילואמיניק, עדיין אפשר ולפעמים חשוב להיעזר בעורך דין. עורך דין משרד הבטחון עשוי להוות גורם מכריע מול הוועדה, בקביעת גובה הפיצוי או סוגי התגמולים שיוענקו לכם. כאשר מביאים בחשבון שלפעמים מדובר על תגמולים לצמיתות (לכל החיים) המשמעות עשויה להיות דרמטית מאוד.

 

צרו קשר עוד היום עם עורך דין אלי מאור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם