משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

זקוקים לתנאי משכנתא הפוכה מיטביים? אצלנו תוכלו להשיגם בקלות. למי שאינו בקיא ברזי ההלוואות של השנים האחרונות, משכנתא הפוכה הוא הסדר הלוואה שמיועד לפנסיונרים. אם יש להם דירות בבעלות, הם יכולים להשתמש בהם כקלף שיעבוד במשכנתא הזו. מדוע אצלנו היא כדאית במיוחד? משום שכאן ניתן לבחור בין שלושה ערוצי הלוואה שונים למימוש מלא של כלכול שגרת חייכם. כל אחד מהם עשוי להתאים עבורכם ולהלום את היקף הכספים שיהיו ברשותכם בעת מימוש ההחזר.

הלוואת בלון: משתמשים בכסף של המלווה בהתאם לצרכים ומחזירים בנקודה שסוכמה מראש

הסדר זה דומה מאד להסדר שלכם בכרטיס האשראי. במקום להודיע מראש כמה כסף אתם צריכים, אתם פשוט מודיעים לחברה מה אתם מתכוונים לעשות ומקבלים כדי לממש: לנסוע לחו"ל, להזמין את המשפחה לארוחות יוקרה וכד'. משכנתא הפוכה מסוג זה מכילה תאריכי יעד להחזר ההלוואה, בהם נדרשים גם הסכומים שהלוו וגם ריבית, שתהיה גבוהה, כי אי תשלום עד אותו תאריך יעד נחשב לעיכוב, מה שמייקר את הריבית. היתרון: שיטה זו כדאית במיוחד לפנסיונרים שאוהבים חיי פזרנות, אך חשוב לתכנן בעצמכם את ההחזר כדי להגיע אליו מוכנים. המלצה שלנו: להשתמש בכסף שיושקע בקרנות, מניות או כל מסלול אחר שיעבוד בשבילכם.

הלוואת גרייס חלקית: מחזירים את סכום ההלוואה בתום התקופה ואת הריבית מדי חודש

הסדר משכנתא הפוכה זה זהה כמעט לחלוטין להלוואת בלון, אלא שכאן מפרידים בין מרכיב הקרן למרכיב הריבית. הריבית מוחזרת מדי חודש והקרן בסיום התקופה. הלוואה זו מיועדת גם כן לאנשים שנמצאים בתחום הפזרנות, אבל עם מודעות להחזר באופן יותר ניכר, אשר מעוניינים להגיע אליו עם חוב קטן ככל שניתן. לאנשים אלו מומלץ להסתייע במינוף כלכלי כמו קרנות מניות בנקאיות או בבתי השקעות, או אפילו לעבוד בעבודה של רבע או שמינית משרה להחזרת הריבית.

הלוואה רגילה – מלווים את הכסף ומחזירים אותו במועד

במסלול זה אתם מלווים מראש סכום כסף אותו אתם מחזירים מדי חודש, ללא תאריך יעד בו רוב הכסף ישולם. משלמים מדי חודש גם את הקרן וגם את הריבית. הסדר משכנתא הפוכה זה נועד לאנשים עם דאגות כלכליות שחוששים מיום ההחזר כבר ביום הראשון לדיונים, ולא מסתנוורים מ- "החיים הטובים" אלא רואים בהם כלי להגדלת הגירעון המשפחתי בעת ימי הפנסיה. היתרון: זהו מסלול החזר בטוח שלא יותיר ולוּ יום אחד לא מאוזן בו יידרש תשלום עתק. החיסרון: מסלול זה עשוי למנוע את "החיים הטובים", כלומר נסיעות לחו"ל, מסעדות יוקרה וכד' אם קבעתם שיעור החזר חודשי גבוה מדי. המסלול מיועד עבור מי שמראש החליטו שחיים שגרה יותר צנועה, ובכך מבטיחים שלא יגיעו ליום בו יידרש תשלום של אלפי או עשרות אלפי שקלים חוב. מסלולים עם ימי חוב בהיקפים הללו הם בדרך כלל אלו שיממנו טיולים לחו"ל, שדרוג רכבים, מסעדות וכד'.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם