ייבוש תת רצפתי – כן, זה אפשרי! איך זה מתבצע?

יש טכנולוגיות שעד לפני ממש כמה שנים בודדות היו נראות לנו כמדע בדיוני – והנה היום הן קורמות עור וגידים ונפוצות להן בכל רחבי העולם. הרבה מעבר לסמארטפונים ולתקשורת דיגיטלית, יש פתרונות שקשה להאמין שהם אמיתיים, ובכלל לתפוס כיצד הם עובדים, ולמגוון עצום של בעיות. כזה למשל הוא הפתרון הנקרא ייבוש תת רצפתי, שכשמו כן הוא – מסוגל לייבש נזקי רטיבות וחדירת מים שחלחלה אל מתחת לרצפה, ואף לתקן את הנזק מבלי לגרום לשום נזק חדש, וודאי מבלי לשבור דבר.

הבלתי אפשרי הופך אפשרי

אם סבלתם חלילה מהצפה בבית, צינור התפוצץ במערכת התת קרקעית בבית או שאתם מתגוררים בקומת קרקע ויש בעיות איטום לרצפה, ייבוש תת רצפתי הוא הפתרון המושלם והמתאים ביותר לכל אותם מצבים. כיצד זה עובד? בעזרת חיבור סיבים מוליכי מים לאחד הפתחים, שיספח את הרטיבות בהתאם לחומר הגלם (וכאן ראוי לציין כי אותם פתחים אינם חייבים להיות פתוחים לרווחה, וכל שכן אין הכרח לשבור את אחד האריחים ולייצר חור חדש ברצפה – אלא לרוב מספיק לשאוב את המים באופן חכם דרך אחד החריצים או חיבורי האריחים). 

היופי שבהולכת מים

זכרו כי בשונה משואבי אבק המחייבים פתח למעבר הלכלוך עד לשאיבה מוחלטת, הולכת מים יכולה להיעשות בכמה דרכים שונות – הלוקחות בחשבון את חומרי הגלם הספציפיים שאיתם הן עובדות. כך, ניתן לשאוב מים בקלות מסוגי ריצוף שונים ותוך התאמה מלאה לחומרים שמהם עשויים האריחים, וכמובן גם החומרים המצויים תחתיהם.

מדוע חשוב כל כך לייבש את הרצפה?

חשוב להבין שכמו כל נזק מים אחר, רטיבות הכלואה ברצפה עלולה להוביל לתקלות חמורות מאד בהמשך אם לא מטפלים בה באופן מיידי ולכן חשוב לעשות שיקום נזקי מים.בין היתר תקלות הנוגעות ליציבות המבנה, לאיטום הרעש, לאסתטיקה של הבית ועוד. כדי להבטיח ייבוש איכותי, מלא ויסודי – חשוב לפנות לחברות מקצועיות העוסקות בשיקום נזקי מים, ולוודא כי הן מחזיקות בכל תקני האיכות והבטיחות הקבועים בחוק, הן הישראלי והן על פי תווי תקן בינלאומיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנעולים של ייל – אמינות גבוהה
אם תבחרו לרכוש מנעולים של ייל תוכלו להיות בטוחים כי מדובר על מנעולים אשר מיוצרים בסטנדרט הגבוה ביותר...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
תובנות פנימיות: חובה לדעת לבחירת אורטופד לפציעות ספורט
ברוכים הבאים לעולם האורטופדיה של פציעות ספורט, שבו המסע של כל ספורטאי להחלמה מתחיל במומחיות הנכונה....
קרא עוד »
פבר 20, 2024
תוכנת CRM – איך לבחור CRM שמתאים לעסק שלך?
תוכנת CRM הינה מערכת לניהול קשרי לקוחות ממוחשבת המוטמעת במערכות הארגון הרוכש אותה. היא תאגד עבורך את...
קרא עוד »
מאי 26, 2021