תמ"א 38 ברמת גן – כל העדכונים

תמ

העיר רמת גן עוברת בשנים האחרונות לא מעט טלטלות ושינויים. מצד אחד, ראשי העיר בה התחלפו בעשור האחרון, אחרי שראש העיר המיתולוגי, צבי בר עזב את התפקיד, ראש העיר שבא אחריו, ישראל זינגר הפסיד בהתמודדות ב-2018 וכעת נכנס לתפקיד ראש עיר חדש, כרמל שאמה הכהן.

אך כמובן שזה רק שינוי אחד, מעבר לכך העיר עברה שינוי קוסמטי לא קטן, כאשר מבנים ישנים מסוימים נהרסו בה, למשל בצומת עלית ועוד שורה ארוכה של מבנים בתוך העיר, ולצד זה החלו להיבנות בה פרויקטים של אנגלאינווסט, מבנים חדשים בשכונות מסוימות. בעתיד אמור להתפנות גם אצטדיון רמת גן וגם שם אמורים להיבנות מבנים חדשים. כמו כן, התקיים דיון על העברת הספארי ממקומו אל פארק חירייה, על מנת שיהיה ניתן להקים במקום מבני מגורים חדשים.

צריך לומר, רמת גן מתמודדת עם בעיה מוכרת בקרוב לא מעט ערים באזור גוש דן, מצד אחד היא צפופה ומצד שני, היא לא יכולה להתרחב, אין לה עתודות קרקע. בשונה למשל מראשון לציון, חולון, פתח תקווה או ראש העין, מדובר על עיר שרוב עתודות הקרקע הפנויות בה נוצלו, מה שאומר שאם רוצים להגדיל את מספר התושבים, יש לעשות את זה, דרך שינויים פנימיים.

במילים אחרות, פינוי בינוי, צריך להרוס מבנים ישנים ולהקים על חשבונם מבנים חדשים וגדולים יותר, כמו כן, צריך לעשות פרויקטים של תמ"א 38, אשר מאפשרים שיפוץ של המבנה עם הוספה של קומות חדשות, על מנת שיהיה ניתן לבנות בהן דירות ולמכור אותן לכל מי שרוצה לעבור ולהתגורר בעיר.

פרויקטים של תמ"א 38 נערכים בשורה ארוכה של מקומות ברחבי העיר, חלקם נמצאים בשלבי פיתוח והתחלה, אחרים בשלבים יותר מתקדמים. מאחר ובעיר יש לא מעט מבנים ישנים שזקוקים לכך, הרי שזה רק טבעי שפרויקטים כאלה ייערכו, מתוך כוונה לשנות לגמרי את פניהם של המבנים וכן לספק לדיירים שמתגוררים בהם, אפשרות ליהנות ממבנים משופצים ומשודרגים, מבנים איכותיים הרבה יותר מאלה שהם מתגוררים בהם כעת. זה תהליך שלוקח זמן אך הוא מתרחש כל הזמן.

קראו גם: מידע על השקעות נדל״ן בחו״ל

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם