האם כדאי להשקיע בקרקע חקלאית? בעד ונגד

מה עושים כאשר מקבלים חשבון מים חריג?

לא מעט אנשים מתלבטים בשאלה האם כדאי להשקיע בקרקע חקלאית. קרקע חקלאית זוהי קרקע אשר אינה מופשרת לבנייה, מה שאומר שלא תוכלו לבנות עליה את דירת חלומותיכם. בתחילת דרכם של אנשים בתחום הנדל"ן הם חושבים כי הצעד הנכון והכלכלי ביותר הוא רכישת קרקע ובניית דירה מפוארת עליה. בדיוק משום כך חשוב להדגיש ולומר כי קרקע חקלאית אינה מתירה לבעליה לבנות עליה דירת מגורים מה שאומר כי לא ניתן לבנות עליה דבר כל עוד היא עדיין מוגדרת קרקע חקלאית. על מנת להנות מקרקע חקלאית ולבנות עליה דירת מגורים, הקרקע צריכה לעבור הליך הפשרה אשר יקפיץ את מחירה במאות אחוזים.

 

היתרונות והחסרונות ברכישת קרקע חקלאית

 

הבעיה הגדולה ביותר היא שלא ניתן לדעת מתי והאם הקרקע החקלאית תופשר אי פעם. לכן אנשים רבים חוששים לקנות קרקע חקלאית ולהמתין עד שהיא תאפשר במטרה לבנות עליה את בית חלומותיהם. מנגד ישנם אנשי מקצוע בתחום אשר יודעים להעריך מתי הקרקע עתידה להיות מופשרת ולעלות במאות אחוזים במחיר. אחד הפרמטרים המרכזיים ביותר בבחירת קרקע חקלאית שעתידה להפוך לקרקע מופשרת בקרוב הוא הפשרה של קרקעות בקרבת מקום של הקרקע החקלאית. אך גם אם הופשרו לא מעט קרקעות בקרבת הקרקע החקלאית שלכם אין זה הופך את הכשרתה של הקרקע לוודאית ועדיין קיים סיכוי שהקרקע לא תופשר במשך שנים ארוכות או אף לעולם לא.

 

הליך הפשרה יעלה את מחיר הקרקע במאות אחוזים אך הוא אינו בטוח 

 

בחירה נכונה של קרקע חקלאית אשר אכן עוברת תהליך הפשרה כמה שנים לאחר הליך רכישת תהיה משתלמת במיוחד בשל העובדה הפשוטה כי היא עולה במאות אחוזים ואף ניתן לבנות עליה דירת חלומות במחירים מוזלים אך במידה והקרקע לא תופשר קיים סיכוי סביר שהיא תישאר במצב הנוכחי למשך שנים ארוכות.

למידע נוסף אודות רועי בנאי שמאי מקרקעין

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם