איך יודעים איזה דלק צריך לתדלק?

1907051-min

תדלק נחשבת לפעולה בסיסית וקלה לביצוע אבל לפעמים קורה שבהיסח הדעת נוצר בלבול בתחנת הדלק ואז הרכב מסרב לנוע למרות שתדלקתם ושילמתם עבור הדלק. במקרה כזה תצטרכו להיפטר במהירות האפשר מהדלק השגוי, וזאת ניתן לבצע רק ע"י קריאה למומחים בתחום, ולא באופן עצמאי. לכן, כדי להימנע מטעויות כאלה, מומלץ להכיר היטב את כל סוגי הדלקים ואת כלי הרכב המתאימים להם, ידע כזה יסייע גם במקרים בהם תנהגו בכלי רכב שאינכם מכירים, כמו במקרה של השכרה, או נהיגה ברכב שאינו שלכם.תדלק שגוי יימשך כמה שניות אבל יעלה ביוקר ועלול לתקוע אתכם שעות במקום ולשבש את סדר היום.

 

סוגי דלקים

כיום ניתן למצוא בתחנות דלק ארבעה סוגים של דלקים, אם כי לא כולם ניתנים לבחירה בכל תחנה. הסוג המוכר ביותר הוא בנזין אוקטן 95, נטול עופרת, אשר מתאים לרוב כלי הרכב אשר יוצרו לאחר 1990. הבנזין מכיל תוספות לצורך ניקוי שסתומים ומזרקים במערכת הדלק. לעומתו, בנזין אוקטן 96' נדיר יותר ואינו זמין בתחנות רבות, והוא מיועד לכלי רכב ישנים אשר שנת הייצור שלהם קודמת ל-1990, כאלה שאין בהם מערכות למניעת זיהום אוויר. שני הסוגים האחרים נחשבים פחות פופולריים מבנזין 95 והם גז וסולר. סולר מתאים לרכבי דיזל בלבד, שנתח השוק שלהם נאמד באחוזים בודדים, כלומר כמה עשרות אלפי מכוניות, ואילו גז מתאים לכמה אלפי כלי רכב בישראל, ונחשב לפחות מזהם מבין כל סוגי הדלק.

 

הכרת סוג הדלק

לפני רכישצ הרכב או השימוש החד פעמי בו, אתם חייבים לדעת מהו סוג הדלק הנדרש כדי להימנע מטעות קריטית. כמו כן כדאי להביא בחשבון את עלויות התדלוק לפני ההחלטה על רכישה.

 

מוזמנים אלינו להתקשר לייעוץ ושירותי דרך – https://www.amifix.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם