שמאי רכב מומלץ – איך לקבל המלצות אובייקטיביות?

car-vehicle-automobile-range-rover-116675

בבואנו להזמין איש מקצוע אנחנו תמיד נתונים באותה התלבטות. איש המקצוע נבחר על ידינו והוא אמור לשרת אותנו. אבל כיצד נדע מיהו איש המקצוע המומלץ? איך נהיה בטוחים כי אנו יוצרים קשר עם האדם הנכון? האתגר הזה עשוי להיות גדול מאוד כאשר מדובר על תחומים בהם אין לנו יד ורגל. וקשה לנו לבחון את איש המקצוע ולנסות לחוש האם הוא מקצועי ואמין. והכי חשוב – האם הוא זה שיוכל לספק לנו את השירות הרצוי לנו בצורה הולמת?

שמאות רכב – תחום מורכב

אחד התחומים המורכבים הוא תחום שמאות הרכב. וזאת כי לא קורה לנו לעיתים קרובות שעלינו להיעזר בשמאי רכב. מה שמביא לכך שאנחנו לא מספיק מתמצאים בעניין ולא תמיד יודעים אל מי לפנות. ומעבר לכך – לא קל לקבל המלצה אובייקטיבית על שמאי רכב מומלץ. בעידן הדיגיטלי הרשת מוצפת בהמלצות ובמילים חמות על נותני שירות שונים. לכו תדעו מה נכון ומדויק, ואילו מילים מצוצות מהאצבע, והקשר בינן לבין המציאות אינו. אך בכל זאת כאשר רוצים לאתר שמאי רכב אמין ניתן להצליח בכך. ואפשר בהחלט לעשות זאת בתבונה.

שמאי שאין לו אינטרס

במקרים רבים הצורך לקבוע שמאות לרכב נובע בגין תאונה ולקראת תביעה מול חברת הביטוח. כל חברת ביטוח מציעה לשלוח אליכם את השמאי שעובד מטעמה. שירות זה לא יהיה כרוך בתשלום ורבים הם הלקוחות שנענים לאפשרות זו. אבל חובה לדעת כי זה לגמרי לא מומלץ לפעול בצורה כזו. כי אתם חייבים לקבל על הרכב שלכם שמאות ללא אינטרסים של חברת הביטוח. כי חברת הביטוח לא רוצה להוכיח כי הרכב שלכם ניזוק בחומרה. כי ככל שהנזק יהיה חמור יותר, כך התשלומים שהיא תחויב בהם יהיו גבוהים יותר. היות שכך שמאי הרכב שמגיע מטעמה תמיד יצליח להמעיט בנזק שהתרחש.

לפנות אל שמאי פרטי

לכן עלינו לזכור כי מוטל עלינו לפנות אל שמאי פרטי שאין לו קשר אל חברת הביטוח. כך נוכל לקבל שמאות מדויקת ואוביקטיבית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם