איך בוחרים ברוקר לשוק ההון? ביג שוט עונים

ברוקר לשוק ההון

זירת הבורסה קורצת לאנשים רבים המעוניינים לעשות את הכסף הגדול שכולם מדברים עליו. פעולת המסחר היא פשוטה, אם בחרתם בדרך המסורתית והישנה, יהיה עליכם לגשת לסניף הבנק שלכם ולחתום על הרשאה למסחר בשוק ההון. ישנן עוד שתי דרכים פופולריות יותר והן דרך בתי השקעות וברוקרים פרטיים כמו גיא ברנד, שם תמצאו עמלות נמוכות יותר ביחס לעמלות בבנקים, וגם שירות גמיש יותר. אך עדין ישנם אנשים שיעדיפו לרכז את כל הפעילות הפיננסית שלהם במקום אחד, כלומר בבנק.

ניהול תיק המסחר דרך בית השקעות או דרך ברוקרים יתאים יותר לסוחרים שהם מאוד אקטיביים ויש ברשותם מניות, תעודות סל, קרנות נאמנות או לסוחרים המעוניינים לנהל את התיק בעצמם, מבלי שיגידו להם מה לעשות. אם תבחרו ללכת על הדרך הנפוצה יותר, כלומר דרך ברוקר, יהיה עליכם לבחור בצורה נבונה את הברוקר, על מנת שתוכלו ללכת איתו יד ביד לאורך כל תהליך המסחר.

מהו תפקידו של ברוקר?

ידוע שכיום אדם פרטי או חברה אינם יכולים לסחור ישירות בבורסה, אלא רק על ידי חברי בורסה שהם למעשה ברוקרים. תפקידם של ברוקרים לתווך בין הבורסה לבין הסוחר ולארגן עסקאות בין קונים למוכרים, ותמורת שירות זה הם גובים עמלות קניה או מכירה כאשר העסקה יוצאת לפועל. שני היתרונות הבולטים במסחר מול ברוקר הם הידע הרב של הברוקר בנושא מסחר בשוק ההון (שתוכלו ללמוד במסגרת מכללת ביג שוט), דבר שיכול לסייע למשקיע לבצע עסקאות טובות ורווחיות יותר, כך למשל ברוקר יוכל לתת מידע ללקוחותיו לגבי תנאי העסקה, מחירים, מניות מומלצות, תנאי השוק, הלך השוק וכו'. דבר שני, ברוקרים ידועים ברשת הקשרים שלהם שפתחו עם השנים בשוק ההון.

היתרונות במסחר אצל ברוקרים

אין ספק שלברוקר מקצועי יש את הכלים והמשאבים לסייע לסוחרים, ומנגד גם העמלות אליהם יהיו נמוכות יותר ביחס לאלטרנטיבות אחרות. דבר נוסף, מסחר על ידי ברוקרים הוא מאוד נוח וגמיש, ולכן סוחרים המעוניינים לשלוט על העסקאות שלהם, לרוב יבחרו את אופציה זו. אולם, בשוק ישנם הרבה ברוקרים, חלקם טובים מאוד וחלקם פחות, ולכן הבאנו בפניכם כמה נקודות חשובות לבחירת ברוקר מקצועי.

הדגשים לבחירת ברוקר אמין ומקצועי;

בדקו היטב את הוותק והניסיון של הברוקר – וותק וניסיון הברוקר יכול להשפיע עם הביטחון של המשקיע, מכיוון, שכך הוא יציב יותר ומספק אמינות לסוחר והסיכוי שייפול (כפי שיכול להיות לברוקר מתחיל), הוא קטן מאוד.

ברוקר המתאים לסגנון המסחר שלכם – ישנם סוגים שונים של ברוקרים בישראל, כמו ברוקרים למסחר בוולסטריט,  למסחר בארץ וכו'. חשוב מאוד לבחור את סוג המסחר שתרצו, ולבחור ברוקר המתמחה בסוג המסחר שלכם.

פיקוח – חובה לבדוק האם הברוקר מפוקח ויש עליו מידע ברשויות הדרושות כמו NFA וכו'.

ביצוע הוראות במדויק – בדקו עוד בתחילת הדרך האם הברוקר מתחייב לבצע במדויק הוראות על פי דרישתכם בנאמנות. ברוקר שאינו מתחייב חוזית, עלול לבצע טריקים שונים ולא לשמור על האינטרס שלכם בעת המסחר.

האם הכסף שלכם מובטח – חשוב לבדוק האם הברוקר מעניק בטוחה לכספכם ומה קורה במידה והוא נקלע לקשיים כלכליים.

זמינות  מלאה – בשוק ההון עניין הזמן הוא קריטי מאוד, ולכן חשוב לבדוק האם הברוקר מציע זמינות מלאה כמו ביג שוט בכל שעות היום.

בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »