הליך גירושין מהיר

הליך גירושין מהיר

נושא של גירושין הינו נושא לא קל אף פעם לשני בני הזוג ובעיקר אם מדובר על גירושין כאשר יש ילדים ומדובר על  פירוק של משפחה. במקרים רבים הליך הגירושין יכול להיות ארוך, כואב ומתיש וזה נובע בעיקר כאשר אין הסכמות בין הצדדים על נושאים שונים בהם צריך לקבל החלטות. יחד עם זאת חשוב לדעת שאפשר גם אחרת ויש תהליכי גירושין המסתיימים באופן מהיר יחסית.

מה זה הליך גירושין מהיר

הליך גירושין מהיר הוא למעשה הליך גירושין בו מצליחים שני הצדדים להגיע להסכמות בנושאים השונים כמו חלוקת רכוש, משמורת על הילדים, מזונות לאישה ולילדים, הסדרי ראייה ועוד, הכל תוך כדי פשרות וויתורים מסוימים וראיה רחבה. זהו הליך אשר לרוב מתנהל באמצעות גישור וללא צורך לנהל תהליך ארוך ביותר שכולל לעיתים מלחמה המגיעה לבתי המשפט בעיקר כאשר יש חוסר רצון להתפשר מכל מיני סיבות.

מה היתרונות של הליך גירושין מהיר

להליך גירושין מהיר מספר יתרונות בין היתר:

  • קיצור משך ההליך עצמו באופן משמעותי.
  • חסכון בעלויות ובהוצאות של עורכי דין ובתי משפט.
  • סיום מהיר של פרק בחיים עם פחות תסכול וכאב.

איך מתבצע הליך גירושין מהיר

הליך גירושין מהיר מתבסס על הסכמות בין בני הזוג ולכן במרבית המקרים יתנהל על ידי עורך דין מגשר שיסייע לשני בני הזוג להגיע להסכמות השונות לצורך הסכם הגירושין. עורך הדין ישב עם הצדדים ויעזור להם להגיע להסכמות בשלל הנושאים הרלוונטיים להליך שלהם החל מכל מה שקשור לחלוקת הרכוש דרך תשלום מזונות לילדים ולאישה, כל מה שקשור למשמורת והסדרי ראייה. לאחר שמגיעים להסכם המקובל על שני הצדדים יש להגישו לאישור בבית המשפט ובית הדין הרבני.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם