מה הם מקצועות הלימוד הנחשקים ביותר בישראל?

תואר ראשון במשפטים

מדי שנה מוצגים בכלי התקשורת השונים מקצועות הלימוד הכי נחשקים בישראל. המטרות של טבלאות אלו הוא להציג לצעירים ולצעירות מה הם המקצועות הכי אהובים, על מנת שיהיה להם קל יותר להחליט מה ללמוד, וכן להראות מה הם המקצועות המפותחים ביותר שקיימים בשוק. באופן טבעי אם מקצוע מסוים מבוקש, אז אפשר להניח שהתנאים בו טובים למי שמשתלב ועוסק במקצוע לאורך זמן. מה הם 5 המקצועות המבוקשים ביותר בישראל?

משפטים

כמות הנרשמים באוניברסיטאות במכללות תעיד על העובדה כי תואר ראשון במשפטים הוא אחד הנחשקים ביותר בישראל. חלק מהסטודנטים פונים למסלול של עריכת דין בפועל, אחרים מבקשים ללמוד את התחום על מנת להשתלב בתחומים אחרים (נניח ייעוץ, פוליטיקה וכדומה). היכרות עם עולם המשפט, החוק והממשל, מספק כלים שאפשר לעשות בהם שימושים רבים.

מנהל עסקים

מקצוע זה הפך להיות פופולארי מאוד משנות התשעים, בזכות העובדה שדרכו אפשר להשתלב בתחומי מקצוע שונים, להשתלב בתפקידים רבים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. מדובר על תחום מאוד רחב ולא בהכרח מוגדר ספציפית.

מדעי המחשב

ההתקדמות בעולם ההייטק והאינטרנט יצרה ביקוש עצום לבוגרי מדעי המחשב, לכן מדובר באחד המקצועות הכי מבוקשים היום. יתרון עצום של מקצוע זה הוא שניתן לעסוק בו לא רק בישראל אלא גם בחו"ל, בחברות בינלאומיות גדולות וקטנות.  למקצוע זה אפשר גם להוסיף מקצועות ספציפיים, כמו למשל, פיתוח אפליקציות, פיתוח תוכנות ועוד.

עיצוב פנים

אחד התחומים המתפתחים ביותר, בישראל וגם בעולם, הוא התחום של עיצוב פנים. זה נכון לגבי התחום הכללי, וכן זה נכון לגבי תחומים יותר ספציפיים, כמו עיצוב בתים פרטיים, עיצוב דירות מגורים, עיצוב משרדים וכן עיצוב חדרים מוגדרים. בשנים האחרונות הוקמו לא מעט מכללות שמכשירות סטודנטים למקצוע, בין היתר בגלל הביקוש הרב לתחום.

שיווק ופרסום

כל התחום של מכירות, שיווק, פרסום הוא מאוד מבוקש היום, בין היתר, בזכות התרחבות עולם הפרסום והשיווק לאינטרנט והאפשרות לייצר קמפיינים מקומיים ובינלאומיים, חשיפה לשווקים חדשים, המסחר האינטרנטי ההולך ומתחזק בשוק ועוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם