למה כדאי להיעזר ביועצי משכנתא

יועצי משכנתא

הגיע הרגע לקניית דירה חדשה, ואיתה הרגע להחליט איזה משכנתא לקחת? מתלבטים איזה משכנתא היא המתאימה ביותר, ולפני זה, מה בכלל המשמעות של כל מסלול משכנתא? בדיוק כאן נכנסים יועצי המשכנתאות. יועצי המשכנתאות יעזור לכם להבין מה המשמעות של כל משכנתא, ואיזה משכנתא כדאי לכם לבחור.

מה התפקיד של יועצי משכנתא

תפקידם של יועצי המשכנתאות שבאים לתת ייעוץ למשכנתא, הוא להבין קודם כל מה הצרכים שלכם? איזה החזר השקעה אתם יכולים ומעוניינים לשלם? האם יכולת החזר ההשקעה שלכם עומדת להשתנות?

לאחר מכן, יועצי המשכנתאות מציגים בפנינו את המידע הרלוונטי: סוגי המשכנתאות – בשפה פשוטה ומובנת! – החזר חודשי, כמה ריבית נשלם וכו'. יועץ המשכנתאות יסבירו לנו גם מונחים מקצועיים, יסבירו לנו על ריבית משכנתא ויחשוף אותנו לכלים מקצועיים כמו מחשבון החזר משכנתא.

לאחר מכן מגיע סבב הבנקים – זהו שוק תחרותי כמו כל שוק, למרות הרושם המכובד והבלתי מעורער שהבנק מציג –  בודקים ומתמקחים מול הבנקים על המשכנתא הטובה ביותר.

 

לסיכום: יועץ המשכנתאות עוזר לנו להבין את הדברים, להראות לנו מה הטוב ביותר עברנו, לחסוך לנו כאב ראש וזמן יקר של לימוד תחום המשכנתאות וריצה בין הבנקים השונים ולבסוף לחסוך לנו כסף בזכות משכנתא טובה וחסכונית יותר עברנו.

לכל אחד מומלץ לשכור יועץ משכנתא?

יועץ משכנתא מומלץ כעקרון לכל אחד – למעט אולי אנשים שבאים מתוך עולם המשכנתאות או מוכנים להשקיע עבודת מחקר רצינית ויסדיות (וגם זה בספק, כי עדיין יועץ המשכנתאות מנוסה ויודע להשיג בזכות הניסיון וההיכרות של מערכת הבנקים משכנתא טובה יותר ע"י משא ומתן טוב והבנה טובה יותר של ההשלכות של המשכנתא לאורך השנים).

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם